Şehrin dört bir yanında ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalarını gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahil düzenleme işlemlerini sürdürüyor. 291 kilometre kıyı şeridiyle Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan Balıkesir’in sahillerini güzelleştirmek, hak ettiği seviyeye getirerek turizmden aldığı payı artırmak amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla ekipler çalışmalarını gerçekleştiriliyor.

İLHANLI VE KARŞIYAKA ÇAMURDAN KURTULUYOR

Erdek’in; İlhan ve Karşıyaka Mahallelerinde; aydınlatma ve peyzaj çalışmalarından kent mobilyalarına, parke ve taş kaplamalarından sahil ve meydan düzenlemelerine kadar çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi çamurdan kurtararak kullanışlı, konforlu ve estetik bir hale dönüştürülüyor.

Buca’nın parklarında yaza hazırlık Buca’nın parklarında yaza hazırlık

VATANDAŞLAR MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları gören vatandaşlar, eskiden çamur içinde kalan alanların modern ve kullanışlı hale getirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yücel Yılmaz’dan önce bölgeye böyle bir hizmet gelmediğini ifade eden vatandaşlar, yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek yapılan çalışmaları çok beğendiklerini ifade etti.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

2019 yılından bu yana Sarımsaklı Eski Maliye Kampı, Altınkum Sahili, Akçay Yeni Mahalle Sahili, Akçay Askeriye Kampı Sahili, Narlı Sahili, Altınoluk Liman dolgu alanı düzenlemesi, Tatlısu Büyükbakraç sahil boyu düzenlemesi, Tatlısu Büyükbakraç Koyu sahil kenarı düzenlemesi ve Gömeç Sahil Siteleri peyzaj düzenlemesi çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi; Karşıyaka Sahili, Erdek Turan Mahallesi Sahili ile Erdek İlhan Mahallesi Sahili ve Şahinburgaz Mahallesi Sahil Düzenlemesi düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ŞAHİNBURGAZ VE OCAKLAR SAHİLİ DÜZENLENECEK

Devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından; Erdek Şahinburgaz Mahallesi’nde sahil düzenlemesi ile semt spor sahası, oyun grubu, spor aletleri kurulumu ve Erdek Ocaklar Mahallesi sahili ve Edremit Avcılaraltı Sahilinde düzenleme yapılacak.

Editör: Atakan Şen