Bergama Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan ve halen yürürlükte bulunan Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan yemek bedelinde iyileştirmeye gidildi. Belediye ve Sendika arasında imzalanan ek protokol ile yemek bedeli günlük net 55,00 TL.’ye aylık 1.430,00 TL.’ye yükseltildi. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İşçimizi enflasyona ezdirmemek için, imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen gayret gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve yönlendirmeleri üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’mız ile Hak-İş ve Türk-İş Sendikaları arasında imzalanan Ek Çerçeve Anlaşma Protokolü ile Türkiye geneli kamu işçileri için yemek ücretlerinde artışa gidildi. Şimdi bizde bu protokole istinaden belediyemizde yetkili Hizmet-İş Sendikası ile ek protokolümüzü imzaladık. Bu yıl içinde 2’kez imzaladığımız ek protokoller ile işçilerimizin maaşlarında iyileştirme yapmıştık. 3. ek protokol ile de işçilerimizin yemek ücretlerinde iyileştirmeye gitmiş olduk. Hayırlı olsun” dedi.

BELEDİYE KADROLU İŞÇİLERİ VE BAĞLI ŞİRKET ÇALIŞANLARINDA YEMEK ÜCRETİ AYNI OLDU, ÜCRET FARKLILIĞINA SON VERİLDİ

Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok

Bergama Belediye Başkan Yardımcıları Aşkın Uyar, Cüneyt Umutlu, Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, işçi sendika temsilcileri ve sendika komite görevlilerinin katıldığı ek protokol imza töreni ile Bergama Belediyesi ve bağlı şirketlerinde uygulanan farklı yemek ücretlerine de son verilmiş oldu. İmzalanan ek protokol ile Sosyal Yardım / Yemek kaleminde yıllardır bulunan ücret farklılığının da son bulduğuna işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Göreve geldiğimiz ilk günden belediyemizde görevli işçi arkadaşlarımız arasında yer alan adı konmamış bir ücret ayrımı olmasına hayret ettik. Bu durumun düzeltilmesi için çalışmalarımıza süratle başladık. Kadrolu işçilerimizde ve Beta şirketimiz işçilerinde bulunan sosyal hakların Bakırçay şirketimiz işçilerinde de olması, geçmişte uygulanan haksızlıkların son bulması için adım attık. Şimdi kalem olarak Kadrolu ve Beta’lı işçilerimiz sözleşmesinde yer alan sosyal hakları Bakırçay şirketimizde de aynı düzeye getirme gayreti içerisindeyiz” dedi.

HİZMET-İŞ SENDİKA ŞUBE BAŞKANI ŞİMŞEK’TEN BAŞKAN KOŞTU’YA TEŞEKKÜR

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, “İşçi dostu Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu’ya, Başkan Yardımcılarımız Sayın Aşkın Uyar ve Sayın Cüneyt Umutlu hep işçi arkadaşlarımızın yanında yer almaktadırlar. İşçilerimiz yararına talep ettiğimiz istek ve önerilere kayıtsız kalmayan Belediye Başkanımız Sayın Hakan Koştu’ya ve Başkan Yardımcılarımıza sendikam, işçi arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi. İmzalanan ek protokol ile yemek ücretinde yer alan farklılığa son verilmiş oldu. Kadrolu işçilerde 715,00 TL. , Beta şirketinde 770,00 TL. ve Bakırçay şirketinde 337,5 TL. olan yemek ücreti, tüm işçiler için günlük net 55,00 TL.’ye aylık net 1.430,00 TL.’ye çıkarılmış oldu.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal