Genel kurulun ardından daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk görev olarak Türk kadınının en büyük destekçisi olan Atatürk’ün huzura çıkmak istediklerini söyleyen İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “Ben ve yönetim kurulumuz ikinci dönemimize Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak başlamak istedik” dedi.

Atatürk’ün Türk kadını için yaptıklarını dünyada hiçbir liderin yapmadığını söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Tüm dünya milletlerinden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını vererek kadının özgürleşmesinde en önemli adımı atan Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. Çağdaş, laik ve demokrat kadınlar olarak onun izinden yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, anı defterine ise şunları yazdı:

“Sevgili Atam,

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine İzmirli iş kadınları olarak huzurunda olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. İzmirli iş kadınları olarak kadına ve kadının yaşam kalitesine verdiğin önemin farkındayız.

Yüz yıl önce toplumsal cinsiyet eşitliğinin uygulayıcısı olmanın gururunu yaşayan kadınlar olarak bugün mimar, doktor, mühendis, avukat, bilim insanı, sanatçı, sporcu, girişimci hatta en önemlisi ‘kendimiz’ olarak karşındayız.

Sana söz veriyoruz ki, senden aldığımız cesaret ve bilgi ile gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize emin olabilirsin.

Ruhun şad olsun Adam.

İzmir İş Kadınları Derneği

Editör: Atakan Şen