Türkiye genelinde on binlerce genç, geleceğe atacakları önemli adımlardan birini atmaya hazırlanıyor. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 27 Temmuz’da başlayan üniversite tercih dönemi bugün bitiyor. Gençler, hayallerini süsleyen üniversiteleri seçerek geleceklerine yön verecekleri bu süreci heyecanla karşılıyorlar. Türkiye genelinde başarılı sonuçlar elde eden illerin başında da İzmir ön sıralarda yer alırken, İzmir Limit Eğitim Kurumları, öğrenci başarısına yaptığı katkılarına bir yenisini daha ekledi. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, İzmir Limit Eğitim Kurumları'nın Mavişehir VIP Şubesi’nde eğitim gören Bora Yüksel, Türkiye genelinde 65. sırayı elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Bora Yüksel'in bu muhteşem başarısı hem öğrencinin bireysel çabalarını hem de İzmir Limit Eğitim Kurumları'nın kaliteli eğitim anlayışını bir kez daha ortaya koydu. Yıllardır öğrencilerine en iyi eğitimi sunmayı amaçlayan İzmir Limit Eğitim Kurumları, bu başarı ile bir kez daha kalitesini kanıtlamış oldu.


Eğitimde kalite ve öğrenci odaklı yaklaşımımızın bir sonucu…


İzmir Limit Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tok, bu başarının ardında yatan emeği ve özveriyi vurgulayarak şunları söyledi: "Bora Yüksel gibi parlak öğrencilerimizin başarıları, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Eğitimde kalite ve öğrenci odaklı yaklaşımımızın bir sonucu olarak, öğrencilerimizin potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Türkiye’nin en iyi yayın grubu limit yayınlarının pozitif desteğini bu yılda gördük artık gelenek haline geldik   2018’de Çiğli Şubemiz Türkiye 7.si, 2019’da  yine Çiğli Şubemiz Türkiye 49.su, 2020‘de Menemen Şubemiz Türkiye 58.si,  2022’de yine Çiğli Şubemiz Türkiye 61’si ve bu yılda  Mavişehir VIP Şubemizden  Türkiye 65.si çıkararak bizleri gururlandırdı. Şüphesiz bu başarıların arkasında İzmir Şubelerimizdeki öğretmen ve eğitim kadrolarımız var.  Emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde tüm öğrenciler eksik kaldı. Bunun sorumluluğunun bilincinde olan öğretmenlerimiz tüm şubelerinde ekstra olarak baykuş dersleri vererek ekstra motive olmalarını sağladılar. Limit İzmir olarak artık yol haritamız belli. Önümüzdeki yıl ilk 3’e girecek öğrencileri yetiştirmek.’’ dedi.

Bu tür başarılar aile öğretmen kurum üçgeninden çıkmaktadır

Limit Mavişehir Şube Müdürü Deniz Ayçil ise  ‘’Öğrencimiz Bora Yüksel, Türkiye 65.si olarak bizleri gururlandırdı. Disiplinli özgüvenli bir öğrencimizdi. Tabi bunda en büyük hakkı ailesine teslim etmemiz lazım. Çok güzel bir karakter yetiştirdiler. Bu tür başarılar aile öğretmen kurum üçgeninden çıkmaktadır. İzmir Limit Kurs olarak diğer şubelerimizde ilk 500’de 8 öğrencimiz var. İlk 5000’de 45 öğrencimiz var.  Artık tercih zamanına geldik. Bora Yüksel İlk tercih olarak ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden yana kullandı… Tüm öğrencilerimize yaptıkları tercihlerin hayırlı olmasını diliyorum. İzmir Limit Eğitim Kurumları, geleceğin liderlerini yetiştirme misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Öğrenci başarılarının, doğru yönlendirme ve nitelikli eğitimle mümkün olduğuna inanan kurum, yeni başarılara imza atmaya devam edecektir." dedi. 

Ege Üniversitesi sigara ile  topyekûn mücadele ediyor Ege Üniversitesi sigara ile topyekûn mücadele ediyor


“Mutluyum; Çalıştım ve emeğimin karşılığını aldım”


Türkiye 65’incisi olan Bora Yüksel ise aldığı puanla istediği üniversiteyi kazanabileceğini söyledi. Bora sınava girecek arkadaşlarına ise şu tavsiyelerde bulundu: “TYT’de 65’inci oldum, istediğim üniversitede istediğim bölüm geliyor. Bu yüzden mutluyum; çalıştım ve emeğimin karşılığını aldım, sürpriz olmadı. Sınava girecek arkadaşlara TYT’de rahat olmalarını öneririm. TYT sınavı o kadar kasılacak bir sınav değil. AYT’de de çalışma yöntemi basitti. Herkesin çalışma yöntemini belirleyip ona göre çalışırsa başarılı olacağına inanıyorum. ‘Dünyanın sonu değil’ bunu başarmış bir insan olarak değil sizinle aynı yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum. Bir daha hazırlanın, olmuyorsa da sizin istediğiniz olmuyordur; başka kapılar mutlaka açılacaktır. Hayata küsmeyin.”

Editör: Atakan Şen