Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Türkiye'den üç özel uçakla 500 iş insanının katılacağı, 1000’i aşkın iş insanı ve yatırımcının bir araya geleceği, MÜSİAD tarafından 25’inci kez düzenlenecek olan Uluslararası İş Forumu’nun (IBF - International Business Forum) birçok ikili iş görüşmesine ev sahipliği yapacağını bildirdi.

MÜSİAD İzmir Şubesi’nin pandemi öncesinde 3-6 Kasım 2019 tarihleri arasında 30 kişilik heyetle, dost ve kardeş ülke Azerbaycan'a iş gezisi düzenlediklerini ifade eden Saygılı, İzmir’den geniş katılım sağlayacakları Uluslararası İş Forumu’nun hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından sevindirici gelişmelerin habercisi olacağını kaydetti.

Ekmas'tan Yıldızlı Gece Ekmas'tan Yıldızlı Gece

Saygılı, “MÜSİAD ailesi olarak 'tek millet, iki devlet' ruhuyla Azerbaycan-Türkiye 'gardaş'lığını iş insanlarımız arasındaki hasbi ilişkileri güçlendireceğimiz 25. Uluslararası İş Forumu’na İzmirli iş insanlarıyla çıkarma yapacağız. Geniş katılımlı bu forumla Azerbaycan'ın sahip olduğu ticaret ve yatırım potansiyelini yakından görmüş olacağız. Kanada, Türkiye, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ile Rusya’dan 1000 seçkin iş insanıyla Bakü'de bir araya geleceğiz. Sanayiden turizme, enerjiden inşaata, gıdadan tarıma, hayvancılıktan turizme, lojistikten ve sağlık sektörüne varıncaya kadar birçok sektörde ayrıcalıkların anlatılması için sektörel toplantılar yapacağız. Program kapsamında fabrikalara yönelik sunumlar ve ziyaretler düzenlenerek katılımcıların saha çalışmalarını bizzat gözlemlemesi sağlanacak. Bu organizasyon ile Azerbaycan pazarı hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımıza ve bölgesel fırsatlara dair farkındalığımızın artacağına inanıyorum. MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı ve MÜSİAD Kurucu Başkanınız ve IBF Başkanı Erol Yarar’a ve bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum.”  dedi.

Editör: Alper ÜNALAN