İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) heyeti, geçtiğimiz günlerde İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Cenk Karace’ye makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası açıklama yapan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, zorlu bir süreçten geçen Türkiye ekonomisinin çıkışının sanayileşmede olduğunu söyledi. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) yapılan genel kurul sonrası göreve gelen Cenk Karace’ye İZSİAD bir nezaket ziyaretinde bulundu. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt’un başkanlığındaki heyette İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanvekili Mukaddes Çelik, İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali Talak ve Ali Kara, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Başak Çayır Canatan yer aldı.


Üretim geleceğin anahtarı 

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Cenk Karace’ye yeni görevinde başarılar dilediklerini ifade etti. Türkiye ekonomisinin pandemi sonrası sıkıntılı süreçten geçtiğini, bu şartlarda yaşadıkları büyük deprem sonrası Türkiye’nin altından kalkması gereken yükün daha da arttığını ifade eden İZSİAD Başkanı Küçükkurt, “Türkiye’nin enflasyon ile mücadeleden çıkışının tek yolu üretimdir. Büyüme içinde sanayinin payının artırılması gerekiyor. Katma değerli,  yüksek teknolojik sanayi üretimi Türkiye’nin hem krizden çıkışının reçetesi, hem de modern demokratik ülkeler seviyesine yükselmesinin anahtarıdır. Bu anlamda organize sanayi bölgelerinin gelişmesi, büyümesi ve üretim kapasitelerinin arttırılması için seçimden sonra göreve gelecek hükümetin özel bir çalışması yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.

İzmirli Gelinlik, Damatlık ve Abiyeciler Londra’da İzmirli Gelinlik, Damatlık ve Abiyeciler Londra’da

Karace: “İAOSB’yi büyüteceğiz”

 İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace ise İZSİAD’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti. İzmir iş dünyasının tek odağının üretim olduğunu ve bu noktada kim nerede çaba gösteriyorsa o alana destek vermesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Karace, kendilerinin de İAOSB’yi yeni dönemde büyüterek, Türkiye’nin sanayi üretimine daha büyük katkı sunmak istediklerini söyledi. Çiğli arıtma tesisinden Çiğli Hava Üssü'nü de kapsayacak bir genişleme yapmayı planladıklarını belirten Karace, “Bu talebimiz olumlu karşılık buldu ve yakında ilgili bakanlıklarla, yetkililerle görüşeceğiz. En büyük hayalimiz OSB'yi büyütmek" dedi.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal