Artcı şunları söyledi:

“Kamuoyunun da bildiği gibi Menderes ilçemizde şikayetçiler ve mağdurların yaptığı başvuru sonucunda uzun süredir yürütülen bir hukuki süreç bulunmaktadır. Menderesli hemşehrilerimizin oylarıyla üç yıl önce göreve gelen Sayın Kayalar ve çalışma ekibi ne yazık ki bu süre zarfında hizmet etmeyi ya da üretmeyi bırakın müsrif tüccar mantığıyla hareket etmişlerdir. Mendereslilerin atadan, dededen kalan topraklarını satmaktan imtina etmeyenler kamu gücünün getirdiği yetki ve sorumluluğu hizmet yerine oy aldığı vatandaşa, tüccara, yatırımcıya karşı kullanmışlardır. Belediyeyi borç batağına sürükleyenler kadroları doldurmuş, yakınlarına ve partideki ilişki ağlarına hizmet edecek şekilde kurumu sadece maaş ödeyebilen bir noktada tutmuşlardır.

AK Partili Saygılı’dan Başkan Soyer’e ‘Körfez’ salvosu AK Partili Saygılı’dan Başkan Soyer’e ‘Körfez’ salvosu

Sayın Kayalar ve bir meclis üyesinin görevden el çektirilmesinin gerekçesi de ilçede bulunan bir turizm yatırımına imkan sağlamak suretiyle kazanç elde edildiği iddiasıdır. Başkanın kayınpederi ve eşinin doğrudan bu sürecin içinde bulunması kendisinin bilgisi dışında olması mümkün değildir. Yaşanan durum hayatın olağan akışına da aykırıdır. Turizm yatırımı olan otel inşaatının emsal fazlalıkları ve inşaat yoğunluğuna göz yumanlar yakınları üzerine şirketin başka yatırımlarından mülk, gayrimenkul edinimi gerçekleştirmiştir. Menfaat sağlamayı dolaylı yollardan yapmayı amaçlayanlar karanlıkta gözüne ışık tutulan tavşan gibi yakalanmıştır.

Menfaat sağlama anlayışını yakınları dışında mecliste birlikte hareket ettiği bazı siyasi yoldaşlarına ve arkadaşlarına da öğreten Sayın Kayalar’ın talimat ve direktifleri doğrultusunda otel yatırımı yapan söz konusu şirketin Menderes’te bulunan başka bir arsasına villa inşaatı yapılmıştır. Aynı turizm grubuna ait bu arazi üzerindeki inşaatın kabası bitirilmiş, ön satışları şimdiden yapılmaya başlanmıştır. Sayın  Kayalar’ın yakın arkadaşı olan Belediye Meclis Üyesi Hasan Yücel Kara’nın geçmişte market işletmeciliği yaptığı dönemde yanında çalışan şahıs üzerine kurulan inşaat şirketi söz konusu arsa üzerinde 6 adet villa projesi yürütmektedir.  Aynı şahıs üzerine kurulan Cumaovası Sosyal Tesis İşletmeleri A.Ş isimli şirketin hibe alınarak belediye şirketi haline getirilmesi ilişkinin apaçık göstergesidir.  Sayın Kayalar’ın görevden alınmasına sebep olan otel grubunun ilçe merkezindeki arsası, başkanı olduğu belediyenin tüm sosyal tesislerini işleten şirketi kuran ve bağışlayan kişiye sunulmuştur. Söz konusu belediye şirketi Cumaovası A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı sıfatını taşıyan meclis üyesinin sosyal medya hesaplarında ve kartvizitinde “Left İnşaat” Markası bulunmaktadır. İnşaat projesi de bu marka adı altında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca belediyenin tüm sosyal tesislerini işleten şirketin Yönetim Kurulu Başkanvekili de yine Belediye Başkanı Kayalar’ın siyasi ekibinde bulunan Meclis Üyesi Halil Şen’dir.  Üç yıl boyunda bu düzene hizmet etmeyen sağduyulu meclis üyeleri ve duyarlı isimler safdışı edilmiş, dışlanmış ve parti içi muhalif olarak lanse edilmiştir.

Ne yazık ki kamu gücüyle elde ettiği tüm yetkileri kendisi ve yakınları lehine kullanan belediye başkanının kurduğu düzen üç yılda holding seviyesine ulaşmıştır.  Kendisine verilen oyların sayesinde Mendereslilere hizmet etme görevine getirilen Sayın Başkan ve siyasi yol arkadaşları;  çantada keklik gördükleri hemşehrilerimizin oylarının gücünü fütursuzca kullanmaktan çekinmemiştir. Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin içinde bulunduğu yapıda yer alanlar, belediye imkanlarıyla müteahhit olanlar, bakkal çırağıyken şirket sahibi olanlar er ya da geç vicdanlarda hesap verecektir”