Karabağlar Belediyesi, Atanur ve Erol Meriç Atölyesi’nde sanat çalışmalarını sürdüren ressamların eserlerinden oluşan Art LoveBuluşma’ isimli karma suluboya sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ana hizmet binasındaki Karabağlar Belediyesi Sanat Galerisi’nde yapılan serginin açılış törenine, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyeleri Meclis Üyesi Cenap Börühan, CHP’nin İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, meclis üyeleri ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Başkan Muhittin Selvitopu törende yaptığı konuşmada, “Sanattan uzak kalırsanız eksik kalmış olursunuz. O nedenle Mustafa Kemal sanata çok değer vermiştir. Özellikle Genç Cumhuriyeti kurarken sanatı ve kültürü ihmal etmemiştir. Eğer bir toplumda kültür ve sanat yoksa o toplum hurafelere teslim olur. O nedenle Karabağlar Belediyesi olarak kültür ve sanat merkezlerini Karabağlar’ın tüm semtlerine yaymaya gayret ediyoruz” dedi.

Buca Belediye Başkanı Kılıç'ın bacakları kırıldı Buca Belediye Başkanı Kılıç'ın bacakları kırıldı

Yakın zamanda hizmete girecek olan Yıldız Kenter Sanat Merkezi’nin, kültür ve sanat anlamında Karabağlar’a çok önemli katkılar sağlayacağına dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Amacımız 500 bin insanımızı kültür ve sanatla, sanatçılarla buluşturmak. Böyle bir hayalimiz var. Bu merkezlerle hayallerimiz gerçeğe dönüşecek. Ve Karabağlar’ın kent dönüşümünün yanında kültürel ve sosyal dönüşümünü de hep birlikte sağlayacağız” diye konuştu.

Emekli Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Atanur Meriç de 2 yıldan beri pandemi nedeniyle verimli çalışamadıklarını belirterek, “Bir gayret içine girdik ve hep beraber bu sergiye hazırlandık. Sergimize de ‘Buluşma&’ kavuşma adını verdik. Resim yapmak bizler için büyük bir terapi. Bu sergiile sizleri o yolculuğa çıkarmak istedik. Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sanata bakış açısını bir hoca olarak takdirle karşılıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ressam Filiz Özdemir yaptığı eseri Başkan Selvitopu’na armağan etti. Başkan Selvitopu da sergide eserleri bulunan Yasemin Temiz Abacıoğlu, Filiz Özdemir, Hürgün Kargıcıoğlu, Ferda Şengüler, Birsel Kargıcıoğlu, Ayfer Baçnak, Aylin Şimşek, Tevfik Fikret Perçin, Ali Erzincan ve Metin Kırıkçıkara’ya katılım belgesi, serginin gerçekleşmesini sağlayan Prof Dr. Atanur Meriç ve Erol Meriç’e de fidan ve katılım sertifikası verdi.

12 ressamın suluboya, yağlıboya, akrilik ve karışık teknikle yaptığı 40 eserin bulunduğu Art Love “Buluşma” sergisi, 3 Mart tarihine kadar açık kalacak.

Editör: Alper ÜNALAN