DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı

Üretim vurgusu yapan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, Türkiye olarak zorlu bir sürecin içinden geçtiklerini, sanayicilerin tüm bu olumsuz koşullara rağmen üretmeye devam ettiğini ifade etti.

Günel: ”Sanayici zorlu şartlarla sınanıyor”

Pandemi, tedarik zincirlerinin kopuşu, lojistik sorunları üzerine gelen çip problemlerinden sonra Rusya Ukrayna savaşı ile küresel boyutta tüm sektörlerin sınandığını ifade eden KESİAD Başkanı Günel, “Ancak Türk sanayisi her zaman zorlu şartlarda üretmeye alışmış bir sektör. Biz de bunu yapmaya devam ediyoruz. Üreten Kemalpaşa, büyüyen ekonomi mottomuza uygun olarak çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Porsuk: “Beraber proje geliştirebiliriz”

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “KOSBİ’nin en büyük itici gücü sanayicilerdir. Kemalpaşa’daki sanayicilerin örgütü KESİAD ile yakın temas içinde olmak, ortak projeler yürütmek ve fikir alışverişinde bulunmak bizim için her zaman değerli oldu. İçinden geçtiğimiz bu zorlu koşullarda sanayicilerle artan oranda dirsek temasında olmak KOSBİ için de çok değerli. Önümüzdeki süreçte KESİAD ile birlikte projeler de geliştirmeyi umuyorum” diye konuştu.

Editör: Atakan Şen