Kemalpaşa Belediyesi park ve yeşil alanlara yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçenin çeşitli noktalarında devam eden yeşil alan ve çocuk oyun parkı çalışmaları çerçevesinde Kemalpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince son 6 aylık dönemde 2 adet yeni park yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırıldı. Ekipler tarafından periyodik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında, ilçe genelinde bulunan toplam 196 park ve yeşil alanın tamamında bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilirken, çok sayıda ağaç dikimi yanı sıra yaklaşık 6000 ağacın budama işlemleri tamamlandı. Öte yandan 25 park revize işlemi ile baştan sona yenilenerek Kemalpaşalıların hizmetine sunuldu.

Başkan Kırgöz, Yarıyıl Tatilinde Çocukları Unutmadı Başkan Kırgöz, Yarıyıl Tatilinde Çocukları Unutmadı

‘KENTLER MEYDAN VE YEŞİL ALANLARI İLE TANINIR’

Parkların ve yeşil alanların bir arada yaşama kültürünün en önemli merkezleri olduğunu ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı; ‘’ Kentlerde daha yeşil ve daha mutlu bir yaşam için olmazsa olmaz unsurlardan biri parklardır. Parklar bir arada yaşamanın önemli sembollerindendir. Bu bağlamda her boş alanı betona gömen anlayışı reddederek birçok yeni parkı ilçemize kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Dünyanın en önemli kentleri meydanları ve yeşil alanları ile ünlüdür. Biz bu anlayışı sahiplenerek ilçemizde uygulamaya çalışıyoruz. Son dönemde yoğun bir çalışma söz konusu, önemli revizeler gerçekleştirdik. Mevsim itibari ile bozulan alanlarda çimlendirme çalışmalarına da en kısa sürede başlıyoruz ’’ dedi.

KEMALPAŞA'NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR_4 KEMALPAŞA'NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR_3 KEMALPAŞA'NIN PARK VE YEŞİL ALANLARI GENİŞLİYOR_1

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal