AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır” AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır”

İzmir Büyükşehir Belediyesince mahkemeyle durdurulan, inşaat ihalesi yapılmış Devlet Hastanesinin 2018 yılı başından beri engellendiğini dile getiren Necip Nasır, en büyük mağduriyeti yine halkın yaşadığını söyledi.

Buna bin dereden su getirmek denir...

Süreçle ilgili bilgi veren Milletvekili Nasır, “Kiraz Belediyesi’ne ait yaklaşık 150 bin metrekarelik alanda, yine Kiraz halkının faydalanması amacıyla   sağlık, eğitim, konut ve ticari alanların yapılması söz konusuydu. TOKİ tarafından gerekli planlama yapıldı. Fakat askı süreciyle birlikte Büyükşehir Belediyesi bu plana itiraz etti. Daha sonra plan tadilatı ve parselasyonu yapıldı ve Büyükşehir bu kez de İdare Mahkemesine dava açtı. Üst planlardaki uyumsuzluk nedeniyle plan iptal oldu. TOKİ bunun üzerine tüm ölçeklerdeki planlarını yeniledi. Öne sürülen ulaşım koşulları ve buna benzer teknik düzenlemeler yapılarak planlar tekrar askıya çıktı. Buna rağmen 13 Ekim 2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi itirazına devam ederek süreci durdurmaya çalışıyor.’’ dedi.

Kaybettirdikleri zamanın takipçisiyiz...

Konuyu bizzat takip ederek, Kiraz halkının yaşadığı mağduriyeti gidermek için çalışacağını ifade eden AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, şunları söyledi. “Vatandaşın yararına olacak böylesi bir projenin, engellenmesi kabul edilebilir bir durum değil. Bu konuda Kiraz Belediyesi, kendine ait bir arazide, vatandaşa hizmet maksadıyla kamu kurumlarını da içeren önemli bir projeyi hayata geçirmek istiyor. Bunun engellenmesinin kime ne yararı var? Aslında kolayca yapılabilecek plan tadilatları ve diğer değişikliklerle bu sorun kısa sürede çözülebilirdi. Fakat, yaklaşık 4 yıldır sürüncemede kalan bu proje ile Kiraz halkı neden mağdur ediliyor. Siyasi nedenlerle yatırımların önünün kesilmesinin bedelini kim ödeyecek? Kaybedilen vakit nasıl geri gelecek. Kirazımız için önemli bir konuda, herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Konuyu da yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.”

Editör: Alper ÜNALAN