Ünlü Estetisyen Özkan’dan yılbaşı öncesi huzurevlerinde anlamlı proje Ünlü Estetisyen Özkan’dan yılbaşı öncesi huzurevlerinde anlamlı proje

Kızılay İzmir Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda yapıldı. İzmir Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kızılay Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birçok davetli katıldı.

2019-2020-2021 yılı faaliyetlerinin de sunulduğu genel kurulda, üç yılda gerçekleştirilen proje ve etkinlikler genel kurula katılan tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Başkan Kerem Baykalmış, “İyilik yolunda 3,5 yıldır bize verilen görevi en iyi ve adil şekilde yerine getirmeye çalıştık. İnsan odaklı projeler ürettik ve birçoğunu hayata geçirdik. Yeni dönemde yeni projelerde daha çok insanımıza yardım etmeyi hedefliyoruz. En büyük insani yardım kuruluşu olan Türk Kızılay’ın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kerem Baykalmış, göreve geldiği günden bu yana, ihtiyaç sahiplerine 12 milyon 831 bin 273 lira ayni yardım (Gıda kolisi, hijyen kolisi, konserve et, su, meşrubat, kırtasiye, oyuncak, bebek bezi, hasta bezi, eşya, ev tekstili, tıbbı cihaz, tablet) 10 milyon 340 bin 610 lira da nakit yardım yaptıklarını söyledi. Baykalmış, 5 milyon 500 lira değerinde de gayrimenkul bağışı aldıklarını belirtti ve alan el ile veren el arasında bir köprü olduklarını da vurguladı. Kurulda, Kerem Baykalmış seçimi kazanarak güven tazeledi.

Editör: Atakan Şen