Organize Sanayi Bölgeleri liderliğinde Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime Araştırma Ekibi tarafından gerçekleştirilen araştırmada KOSBİ bünyesinden beş firma ödüle hak kazandı.  OSBÜK liderliğinde ilk kez gerçekleştirilen araştırma kapsamında Türkiye genelindeki OSB’lerde faaliyet gösteren firmalar arasından KOSBİ üyesi Ege Seramik, Viking Temizlik, Renkler Makine, Ege Vitrifiye ve Süperpar otomotiv ödüle layık görüldü.

KOSBİ üyesi kuruluşların önemli bir başarı elde ettiği araştırmada firmaların 2020 yılı ihracatları, yurtiçi ciroları, vergi öncesi karlılıkları, toplam istihdamları, kadın istihdam sayıları, yatırım miktarları, Ar-Ge’ye yaptıkları harcamaları, patent ve marka tescil sayıları, dijitalleşmeye yaptıkları harcamalar ve lojistik tercihleri gibi çok geniş yelpazedeki verileri dijital bir anket üzerinden derlendi.

Ekmas'tan Yıldızlı Gece Ekmas'tan Yıldızlı Gece

Başarının adı KOSBİ

KOSBİ’de düzenlenen törenle başarı gösteren firmaları kutlayan İzmir Valisi ve KOSBİ Müteşebbis Heyet Başkanı Yavuz Selim Köşger, İzmir’in organize sanayi bölgelerinin Türkiye genelinde son derece başarılı faaliyet gösterdiklerini söyledi. Tüm firmaların 2022 yılında da aynı başarıyı göstereceklerine inandıklarını ifade eden İzmir Valisi Köşger, “KOSBİ’nin gelecek sene daha fazla firma ile bu sıralamada boy göstereceğine inanıyorum. Tekrardan tüm firmalarımızı kutlarım” dedi.

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ise KOSBİ’nin bir çok alanda öncü rol oynadığını ve İzmir’in en önemli OSB’lerinin başında geldiğini söyledi. Türkiye çapında yapılan tüm araştırmalarda KOSBİ’nin mutlaka firmaları ile dereceye girdiğini hatırlatan Porsuk, “Bu başarıyı gösteren tüm firmalarımız ile gurur duyuyoruz. Onların bu yürüyüşünde yollarını açmak, onların üretim çalışmalarına destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Plaket töreni KOSBİ’de yapıldı

Ege Seramik adına Ege Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Göksen Yedigüller, plaketini İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in elinden alırken, Ege Vitrifiye Genel Müdürü Bertuğ Tabanlı’ya ise plaketini İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar takdim etti.

Renkler Makine Genel Müdürü Güntaç Kocatürk İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özüslu’nun elinden plaketini alırken, Süperpar Otomotiv Mali İşler Müdürü Hüseyin Turhan’a Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Viking Temizlik Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Avcı’ya ise KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk plaketlerini sundu.

Editör: Atakan Şen