Yüzyılın en büyük yıkımını yaşadığımız bugünlerde afet bölgesine en anlamlı yardım Menemenli çocuklardan geldi. Anne ve babalarıyla Menemen Halil Alkaya Pazaryerinde bulunan yardım toplama merkezine gelen çocukların gönderileri tüm ekibe duygu dolu anlar yaşattı. Menemenli Barlas, Elif, Ayşe, Furkan ve Yusuf, depremzede kardeşlerine battaniye, giysi, oyuncak ve kumbarasındaki paranın yanında mektup da gönderdi. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, kampanyaya katılan herkese teşekkür ederek, “Menemenli çocuklarımızın yaptıkları hepimizi duygulandırdı. Kardeşlerinin yanında olmak için çocuklarımız oyuncaklarından vazgeçiyorlar, kumbaralarında biriktirdiklerini kardeşlerine gönderiyorlar. Bu güç bizi ayağa kaldıracak güçtür. Çocuklarımızın yüce gönülleri hepimize güç verdi” dedi.     

Saygılı’dan bayram mesajı; “İyilik ve güzelliğe kavuştursun.” Saygılı’dan bayram mesajı; “İyilik ve güzelliğe kavuştursun.”

ARG_8311

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, Menemen Belediyesi’nin başlattığı yardım seferberliği 3. gününde de artarak devam ediyor.  Halil Alkaya Pazar Yeri ve Egekent 2 Kapalı Spor Salonu’nda süren kampanyaya 7’den 77’ye herkes destek veriyor. Paketlenen yardım kolilerinde gıda ve giysilerin yanında kumbarasında biriktirdiği paralarını, elbiselerini ve oyuncaklarını gönderen çocukların hediyeleri dikkati çekti.

Menemen Belediyesi tarafından yürütülen yardım kampanyasına katılmak üzere Halil Akkaya Pazaryerine gelen Furkan, Yusuf ve isimli iki çocuk, annelerinden kumbaralarındaki paralar ile deprem bölgesinde kardeşlerini sıcak tutacak kıyafetleri gönderirken, Barlas ve Elif isimli iki çocuk ise en sevdiği oyuncakları afetzede kardeşlerine ulaştırmak üzere belediye yetkililerine teslim etti. Çocukların yazdığı duygu dolu mektupları da gören Belediye personeli gözyaşlarını tutamadı. 

ARG_8340

“KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Yüzyılın en büyük yıkımı olarak nitelendirilen depremleri değerlendiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Türk Milleti acılarla yoğrulmuş, zorlukları aşarak büyümüş ve her zorluktan sonra birbirine daha çok kenetlenmiş bir millettir. Bu gerçeği yaşadığımız afetten sonra bir kez daha gördük. Vicdanlarımız ve kalplerimiz titreyerek depremzede vatandaşlarımıza yardım amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Acılarını dindirmek kolay olmayacak, yaralarını sarmak pek de mümkün olmayacak bunu biliyoruz ama onların yanında olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Yediden yetmişe bu yükü hepimiz omuzlayacak kardeşlerimizin yanında olacağız” diye konuştu.

MKM_0165 (1)

“DUYGULAR MESAFE TANIMAZ”

Büyük küçük herkesin yardım etmek için seferber olduğunu sözlerine ekleyen Pehlivan, yardım  tırlarının dün akşam saatlerinde yola çıktığını belirterek şöyle devam etti; “Duyguların mesafesi yok, duaların zamanı ve şehri yok. İnanıyorum ki Allah gönülden ettiğimiz dualarımızı depremzedelerimize ulaştıracak, maddi yardımlarımızla varlığımızı hissettireceğiz. Menemenli çocuklarımızın yaptıkları hepimizi duygulandırdı. Biliyorsunuz çocuklar için sevdiği oyuncakları çok kıymetlidir. Kardeşlerinin yanında olmak için çocuklarımız oyuncaklarından vazgeçiyorlar, kumbaralarında biriktirdiklerini kardeşlerine gönderiyorlar. Bu güç bizi ayağa kaldıracak güçtür. Çocuklarımızın yüce gönülleri hepimize güç verdi. İşte bu dayanışma duygusu belki de bizim acılarımızı azaltıyor. Gönderilen mektuplarda ve eşyalara dokunduğumuz zaman minik bir kalbin olduğunu hissediyoruz. Emin olun bunlar ufak tefek şeyler değil. Türkiye'nin bir yerinde bir acı yaşandı mı bunu tüm Türkiye hissediyor. Bunu çocuklarımızda da görüyoruz. Menemen Belediyesi olarak çocuklarımızın gönderdiği bu emanetleri yerlerine ulaştıracağız. Yardım tırlarımız ve iş makinelerimiz dün akşam afet bölgesine doğru yola çıktı. İnşallah yardımlarımızı kazasız belasız afet bölgesine ulaştıracağız.”

tır

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal