Menemen Belediyesi ve Türk Kızılay Menemen Şube Başkanlığı arasında Ramazan ayı boyunca iftarlık yemek dağıtım protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Menemen’de ihtiyaç sahibi 7 bin haneye Ramazan ayı boyunca iftarlık yemek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Menemen Belediyesi, Türk Kızılay Menemen Şubesi işbirliği ile Ramazan ayı için kolları sıvadı.

Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış ve Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan arasında Menemen Belediyesi’nde yapılan protokol neticesinde, Menemen’de ihtiyaç sahibi 7 bin haneye Ramazan ayı boyunca iftarlık yemek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Bilinçli tarım için eğitim seferberliği Bilinçli tarım için eğitim seferberliği

Protokol ile ilgili konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “11 ayın sultanı Ramazan; hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının pekiştiği bir aydır. Bu duygularla, Menemenimizde dayanışma ruhunu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en üst noktada yaşatacağız. Geçen yıl Belediyemiz, Türk Kızılay İzmir Şube Başkanlığı ve ilçemizdeki hayırsever iş insanlarımızın katkılarıyla, Ramazan ayı boyunca ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi 3 bin 500 ailemize iftarlık yemek dağıtımı gerçekleştirmişti. Bu yıl Türk Kızılay Şube Başkanı Sayın Kerem Fahri Baykalmış ile yaptığımız protokol kapsamında bu sayıyı 7 bine çıkarttık. Ramazan Bayramı’na kadar da ihtiyaç sahibi hemşerimize erzak yardımlarımızı sunacağız. Rabbim yapılan tüm hayırları kabul eylesin. Ramazan ayının tüm insanlarımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da hayırseverlerin yaptıkları yardımları doğru bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu noktada her daim yanımızda olan Belediye Başkanımız Aydın Pehlivan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türk Kızılay Menemen Şube Başkanı Serkan Orun ise, “Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ve Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış’a verdikleri bu desteklerden ötürü teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Editör: Alper ÜNALAN