Türk Polis Teşkilatı’nın 177’inci kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası, Menemen’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Sabah Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenlenirken, akşam da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce bir program gerçekleştirildi. Menemen Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Garnizon Komutanı Albay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Cumhuriyet Savcısı Uğur Gündoğdu, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Menemen Jandarma Komutanı Yüzbaşı Atilla Vurganer, Muharip Gaziler Derneği Menemen Şube temsilcileri, polisler ve basın mensupları katıldı. Program, Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu tanıtım filmi ile başladı. Tanıtım filmindeki polisin göstermiş olduğu faaliyetler ve yaşanan duygusal anlar, büyük alkış topladı.

ALEV: SİZLERİN EMRİNDEYİZ
Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, “Türk Polis Teşkilatı her zaman devletinin emrinde, milletinin hizmetindedir. Ülkemize, bayrağımıza, devletimize yapılan her türlü saldırıya kararlılıkla kendini siper etmeye devam edecektir. Herkes iyi bilmelidir ki sorumlu olduğumuz bu görevi icra ederek, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında yaşaması için çalışmalarımızı büyük kararlılık ve özveriyle yerine getirmekten gurur duymaktayız. 7 gün 24 saat esasıyla çalışan tüm ekiplerimizce sizlerin emrindeyiz” dedi.

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan da, “Türk Polis Teşkilatı; milletimiz için her koşulda seferber olmuş, vatan evlatlarıyla yoğrulmuş kutsal bir kurumdur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Büyük bir fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren emniyet teşkilatı mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Bizlerin huzur ve güvenliği için 177 yıldır milletine, vatanına, toprağına ve bayrağına aralıksız hizmet eden Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm polislerimize şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Başkan Kırgöz’den Genel Başkan Özgür Özel’e ziyaret Başkan Kırgöz’den Genel Başkan Özgür Özel’e ziyaret

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz ise, “Huzur ve güvenin teminatı olan Polis Teşkilatımız, başarılı çalışmalarıyla ilçemize katkı sağlamaktadır. Bundan sonra da aynı azim ve kararlıkla başarılı çalışmalarına devam edeceğine yürekten inanıyorum. Türk Polis
Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm polis şehitlerimizi, gazilerimizi ve bu teşkilat için emek veren büyüklerimizi, rahmet ve minnetle anıyor" diye konuştu. Programda, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan Zeybek Halk Oyunları Grubu zeybek gösterisi gerçekleştirdi. Ardından da Menemen Belediyesi Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri Türk Halk Müziği ziyafeti sundu. Son olarak da Aliağa Engelliler Derneği Mehter Takımı, mini konser verdi. Program, düzenlenen kokteyl ile protokolün kestiği 177. Yıl pastasının ardından sona erdi.

Editör: Atakan Şen