AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır” AK Partili Köse: “Karşıyaka’daki bu ayıbın sorumlusu Cemil Tugay'dır”

Yaşanan tartışmalarla sıklıkla İzmir gündemine oturan Bayraklı Belediye Meclisinde yine gergin anlar yaşandı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıda yaşanan tartışmalar sebebiyle tamamlamadan oturumu kapatan Belediye Başkanına tepkiler sürüyor. Bayraklı Belediyesini her fırsatta bir tartışma ve çekişme alanına çeviren Başkan Serdar Sandal ile ilgili konuşan MHP Bayraklı Belediyesi Grup başkanvekili Muhammet Şahin, “Başkan sayesinde belediye meclisimiz her oturumunu siyasi çekişmeyle tamamlıyor. Geçtiğimiz hafta Liderimize ve partimize karşı sarf ettiği ifadelerin cevabını hakkıyla aldı. Tam düzelir diye düşündük bu defa da toplantıyı usulsüz olarak kapatıp kimseye söz vermeden salondan ayrıldı! Bayraklı Belediyesi Meclis Salonu çocukların oyun salonu değildir! Küstüm ben oynamıyorum, verin meşelerimi ben gidiyorum diyemezsiniz. Attığı adım iç tüzüğe aykırıdır. Bunun da hukuki ve insani karşılığı vardır. Bu aynı zamanda halkımızın iradesine saygısızlıktır.” İfadelerini kullandı.

Meclis Salonu Şov Sahnesi Değildir
Belediye Başkanını Bayraklıların hizmetine çağıran MHP Belediye Meclis Üyesi Şahin, “Bizim her şeyden önce oyunu aldığımız hemşehrilerimize, İlçemize ve şehrimize karşı sorumluluklarımız var. Bu meclisteki varlığımız işte bu sorumluluklara dayanıyor. Bay Sandal, yaptıklarıyla demokrat olmadığını her fırsatta ispat ederken, aslında ilçemize yapılabilecek her türlü hizmeti ve Bayraklı’nın gelişmesini engelliyor. O’nun sayesinde İzmir’in en tartışmalı Belediyesi haline geldik. Bayraklı bu değil. Bunları da hakketmiyor. Fakat Belediye Başkanı bunu kavrayamamış. Belediye Meclis Salonunu da şov sahnesi sanıyor. Biz burada tek bir dava güdüyoruz o da hemşehrilerimizin davasıdır” ifadelerini kullandı.

3 Yıldır Tıkır Tıkır Hizmetsizlik!
Bayraklı da gözle görülebilir hiçbir hizmetin hayata geçmediğini de söyleyen MHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Muhammet Şahin, “Bayraklı’da tıkır tıkır işleyen tek şey var, o da Belediye Başkanın ilçemizin önünü kesmesi, gelişmesini engellemesidir. İşte üç yıllık hizmet dönemi ortada. Belediye başkanının neler yaptığına bütün Bayraklı, İzmir ve Basın Mensuplarımız bakabilir… Üç yıllık mücadelemiz sonunda dün Cengizhan Mahallemizdeki parka tuvaletler ve kafe yapımı için kazma vurdurduk. İşte Bay Sandal’ın üç yılının öyküsü dün Onun engellemelerine karşın bizim gayretimizle başlattığımız tuvalet ve kafe inşaatıdır. Bu tıkır tıkır hizmetsizliktir. Belediyecilik afişle olmaz, hizmetle olur” dedi.

Rekor, Belediye Borçları Üçe Katladı!
Bayraklı’da belediyenin artan borçlarına da değinen Şahin; “Hiçbir şey yapmamasına karşın Belediyemizin borçlarının da üçe katlanması son derece düşündürücüdür. Üç yıl önce göreve geldiğimizde devraldığı borcu hiçbir şey yapmadan üçe katlayan bir Belediye Başkanı herhalde büyük bir rekorun da sahibi olmuştur. Kendisini kim alkışlar bilemiyorum ama yapmadıkları ve yapamadıklarıyla borçlarını arttıran Belediye Balkanı olarak Bayraklı ve İzmir tarihine geçmiştir.” diyerek sözlerine son verdi.

Editör: Atakan Şen