Buca Kızılay’ın Kitap Köşem Projesi kapsamında toplanan kitaplar İzmir’in Buca ilçesindeki köy okullarına teslim edildi. Kitap bağışçılarından birinin kitap arasına bıraktığı not yürekleri ısıttı. Bağışçı yazdığı notta, “Merhaba sevgili arkadaşım; Bu sana hediye ettiğim kitap sana her zaman beni hatırlatacak kitap. O zaman sen korkma. Allah her zaman yanında olacak. Her zaman mutlu ol” ifadeleri yer aldı. Kızılay çalışanlarına duygusal anlar yaşatan notun Judi isimli bir çocuk tarafından yazıldığı bildirildi.

Torbalı, İkbal Bebek için güç birliği yapıyor Torbalı, İkbal Bebek için güç birliği yapıyor

Kitap Köşem projesi hakkında bilgi veren Türk Kızılay Buca Şube Başkanı Kamuran Temel, “Şenlendirme projesi kapsamında yürüttüğümüz Kitap Köşem Projemiz ile Buca’da bulunan Karacaağaç Türk Kadınlar Konseyi İlkokulu, Kaynaklar Zeki Püskülcü İlkokulu, Belenbaşı İlkokulu ve Kırıklar İlkokulu’nda Kızılay kitaplıklarımızı oluşturduk. Bağışlanan kitaplarımızı çocuklarımız ile buluşturduk.”

“Projemize destek veren tüm bağışçılarımıza, katılım sağlayan ve emek gösteren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.Bütün çocukların gülmesi, bütün çocukların aynı imkanlara sahip olabilmesi, tüm çocukların kitap okuyabilmesi umudu ve gayretiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sensiz olmaz” şeklinde konuştu.

Editör: Atakan Şen