Yurdumuzu yasa boğan felaketin hemen ardından yaraların sarılması ve acıların bir nebze de olsa hafifletilmesi için yardım kampanyası düzenleyen Ödemiş Belediyesi, şimdiye dek deprem bölgesine 52 araçla Ödemiş halkının yardımlarını ulaştırdı. Bir yandan ilçeye gelen afetzede ailelerin barınma ve temel ihtiyaçları konusunda ilgili kurumlarla koordineli şekilde çalışma yürüten Ödemiş Belediyesi, Ödemişlilerin yardımlarından oluşan Dayanışma Marketi’ni eski otogardaki kahvehanede hizmete sundu. Her yaştan afetzede yurttaşlarımızın gıda, giyim, hijyen ürünleri ve oyuncak gibi temel ihtiyaçları için yararlanabilecekleri Dayanışma Marketi’ni Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Sovancı ile birlikte inceleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, hayırsever Ödemişlilerle, afetzede yurttaşlarımız arasında gönül köprüsü oluşturmaya devam ettiklerini söyledi. 

Başkan Çiçek’in İlk Toplantısı Muhtarlarla Başkan Çiçek’in İlk Toplantısı Muhtarlarla

“ÖDEMİŞLİLERİN YARDIMLARIYLA GÖNÜL MARKETİ” 

Temel ihtiyaçlara yönelik bu çalışmanın yanında deprem bölgesinden gelip Ödemiş’e yerleşen ailelerle Ödemişliler arasında Kardeş Aile projesi de başlattıklarını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, deprem bölgesinden ilçeye 1200’e yakın afetzedenin yerleştiğini kaydederek, “Büyük bir acıyla karşı karşıyayız. Bu acıyı unutmak mümkün değil. Ancak yaraları birlikte sarmak, acıyı bir nebze de olsa azaltmak mümkün. Bu noktada Ödemişlilerin yardım elini bölgeye ulaştırdığımız gibi ilçemize gelen afetzede ailelerimizin de yanındayız. Hayırsever Ödemişlerin destekleriyle büyük bir gönül birlikteliği sağladık. Yardımlarını bize ulaştırmaya devam eden Ödemişlilerin bu alandaki katkılarını ilçemize gelen ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına burada oluşturduğumuz gönül marketi de diyebileceğimiz, dayanışma marketinde afetzede ailelerimizin yanındayız. Afetzede ailelerimiz gelip ihtiyaçlarını buradan alabilecekler. 

KARDEŞ AİLE PROJESİ BAŞLATILDI 

Afetzede ailelerimiz Ödemiş ailemize katılan yeni komşularımız olmuşlardır. Ödemiş Belediyesi olarak bu noktada belediyemiz bünyesindeki sosyal hizmet personelimizle psikososyal destek ziyaretlerimizi sürdürdüğümüz gibi Kardeş Aile projesi de başlatıyoruz. Bu ailelerimizin her türlü ihtiyacı yanında olacak bir Kardeş Aile dayanışması ile bu zor zamanlarda yükü birlikte omuzlayacağız. Sadece iaşe desteğinden öte yanlarında olabilmek, daha iyi tanıyabilmek, hayatı kolaylaştırmak, çocuklarının eğitimine destek olmak gibi birçok alanda afetzede ailelerimizin yalnız olmadıklarını hissettirecek bir dayanışma olacak. Ben de ilçemize gelmiş iki ailemizin yanında olarak bu projeyi başlatıyorum. İnanıyorum ki Ödemiş’teki sivil toplum kuruluşlarımız da duyarlılıklarıyla bu birliktelikte yer alacaklardır. Acıları hatırlatmak için acıları hafifletmek üzere bu dayanışmayı bu boyutuyla da sürdüreceğiz. Hayırsever Ödemiş ailemiz yardımları ve Kardeş Aile projemiz için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze 0232 544 20 30 numaralı telefondan ulaşabilirler. Bugüne kadar sürdürdüğümüz Ödemiş Dayanışmasına destek veren Ödemiş ailemize ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

Editör: Atakan Şen