Geçtiğiniz yıl Ödemiş Belediyesi ve Biosun Ödemiş işbirliği ile okullarda verilen eğitimler bu yıl da tüm merkez ve belde okullarında devam ediyor. Bu kapsamda 15 Aralık Perşembe günü Çaylı İlk ve Ortaokulu'nda eğitim toplantısı düzenlendi. 

Biosun Ödemiş firmasından gelen mühendisler tarafından verilen eğitimde, öğrencilere, Sıfır Atık konusunda "Atık nedir?", atığın kaynağında ayrılması ve geri dönüştürülmesi, atık pillerin toplanması  ve aynı zamanda doğamızı korumak için neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verildi. 

"Sıfır Atık" eğitimleri hem eğlendiriyor hem öğretiyor 

Sunum eşliğinde hem eğlendiren hem de öğreten eğitim çalışmalarıyla Ödemişli çocuklara çevre bilincinin aşılanması hedefleniyor.  

Avrupa'nın en büyük entegre katı atık yönetim tesisi olma özelliğini taşıyan Biosun Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi'nin toprağın, suyun ve havanın korunması açısından önemi anlatılıyor.  

Ege Üniversitesi sigara ile  topyekûn mücadele ediyor Ege Üniversitesi sigara ile topyekûn mücadele ediyor

"Sıfır Atık" projesi çerçevesinde çevre bilincinin erken yaşta kazandırılması ve bu yöndeki farkındalığın hem öğrenciler hem de aileler arasında yükseltilmesinin hedeflendiği bilgilendirme çalışmaları Ödemiş'teki okullarda eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek. 

Editör: Atakan Şen