Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl  mesajı ve 2023 değerlendirmesi Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl mesajı ve 2023 değerlendirmesi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tefecilik suçu kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda; ekonomik durumu kötü olan, bankalardan kredi alamayan ve acil nakit para arayışı içerisine giren vatandaşları, yüksek faizlerle borçlandırıp tehdit/ darp ederek baskı yoluyla mağdur eden 11 şüpheliyi tespit etti. Polis ekipleri uzun süren teknik ve fiziki takipler sonucu; T.K, S.K, B.Ç, H.S, M.K, E.A, R.G, İ.N, C.U, M.G isimli 10 şüphelinin; Bornova, Buca, Konak ve Ödemiş İlçelerinde bulunan 12 ikamet, 3 iş yerleri ve araçlarında suç ve suç unsuru ele geçirmeye yönelik, bugün sabah saatlerinde, özel harekat destekli eş zamanlı operasyon yaptı. 10 şüphelinin hepsi de yakalanırken, yapılan aramalarda; 9 adet senet, 2 adet ajanda ve not kağıdı (Birçok alacağın kaydedildiği listeler), 2 adet farklı şahıslara ait kimlik fotokopisi, bir miktar esrar maddesi, 3 adet lyrica uyuşturucu hap, 1 adet döner bıçağı, 1 adet  kurusıkıdan bozma tabanca, 1 adet şarjör ve 5 adet mermi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmaz üzere emniyete götürdü.

Tefe usulü borçlandırıp icralık ediyorlar

Polis ekipleri, şüphelilerin; Bornova, Buca, Konak ilçelerinde ikamet eden 60 vatandaşı tefe usulü borçlandırdıktan sonra icraya vererek mağdur ettiği tespit edilirken, soruşturmanın devam ettiği mağdur sayının yükselebileceği öğrenildi.

Editör: Atakan Şen