DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Agroexpo'ya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Orion Fuarcılık tarafından 2-6 Şubat tarihlerinde “Tarım ve İklim Stratejileri” temasıyla düzenlenecek Agroexpo-17. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tanıtım toplantısı yapıldı. Bin 50 katılımcı ve 390 bin ziyaretçiyi Fuar İzmir'de ağırlamaya hazırlanan Agroexpo'nun toplantısına İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Erçin Güdücü, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nedim Koşum, İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Oktay Darcan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kooperatifler, birlikler, üreticiler ve basın mensupları katıldı.

Özuslu: “Yerel yönetimlerin de sorumluluğu var”
İzmir'in fuarlar ve kongreler şehri olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, fuar dönemlerinde kentteki ekonomik canlanmayı örneklerle anlattı. Özuslu, “Biz 'Başka Bir Tarım Mümkün' derken yoksullukla ve kuraklıkla mücadeleden bahsediyoruz. Doğa giderek hoyratlığını artırıyor. Yangın, sel, deprem... Bunlarla baş etmekte hükümetlerin olduğu kadar yerel yönetimlerin de büyük sorumluluğu var. Tarım dediğinizde kuraklık, kuraklık dediğinizde tarım akla geliyor. Bunları birlikte düşünmemiz gerekiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak küçük üreticiyi desteklememizin de nedeni bu. Her çiftçi, üretici doğduğu yerde doymalı. Bu anlayışı devam ettireceğiz. Tarım fuarlarını destekleyeceğiz, büyüteceğiz” dedi.

“Güzel bir fuar yapacağız”
Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ise “Çıtayı yükselterek devam etmek arzusundayız. Her yıl olduğu gibi güzel bir fuar yapacağız. Elimizden gelen her türlü katkıyı koymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç de Başkan Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Editör: Atakan Şen