Narlıdere’nin en büyük sosyal donatı alanı olacak Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi’nde zemin güçlendirme çalışmaları başladı. Ekipler, proje içerisinde yer alan bölgenin zeminine temel altı betonunu atarken, alanın su yalıtımını sağlamak için de özenle bir çalışma yürütülüyor. Zemin iyileştirme faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından ise proje alanında temel atılacak ve çalışmalar daha da hız kazanacak. Narlıdere Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yıl sonunda tamamlamayı hedeflediği Pir Sultan Abdal Parkı, bir yaşam merkezi olmasının yanı sıra, kültürel ve sanatsal etkinliklerin de merkezi olacak.

Bilinçli tarım için eğitim seferberliği Bilinçli tarım için eğitim seferberliği

HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR OLACAK

Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi’nde ihale sürecinin aşılmasıyla birlikte çalışmaların hız kazandığını söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Kentlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarı, toplumlarda gelişmişliğin bir ölçütü olarak kabul görmeye başladı. Biz de ilçemize yeni yeşil alanlar kazandırarak ve mevcut alanlarda yeşil oranını artırarak yurttaşlarımızın yaşam kalitesini artırıyoruz. En kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi de işlevselliği ve sürdürülebilir yapısıyla ön plana çıkacak. Bütüncül bir yaklaşımla ele aldığımız ve kent merkezinde yeşil bir koridor oluşturacak parkımız, herkes için erişilebilir ve kullanılabilir olacak. Sosyal-kültürel ihtiyaçları karşılamasıyla halkımıza çok yönlü hizmet verecek olan parkımızı, kent ekosistemine katkısıyla geleceğe yatırım olarak görüyoruz. Zemin güçlendirme çalışmalarına başladığımız parkımızı yıl sonuna yetiştireceğiz” diye konuştu.

7’DEN 70’E HERKESE HİZMET EDECEK

25 bin metrekarelik alanı ve modern yapısıyla ilçeye prestij katacak olan Pir Sultan Abdal Yaşam Vadisi Projesi; amfi tiyatro, konser alanı, çok amaçlı salonlar, çocuk oyunları ve dinlenme noktalarıyla kente nefes olacak. Yeşil alan oranın iki katına çıkarılacağı park, 7’den 70’e tüm İzmirlilere hizmet edecek ve kültürel-sanatsal faaliyetlere de ev sahipliği yapacak. 

Editör: Atakan Şen