Belediyeye başvuran hayırseverler, bütçelerine uygun sayıda yardım kolisini Karaburun Belediyesi aracılığı ile hazırlatırken, kolilerde yer alan gıda ve ihtiyaç maddelerinin tamamı Karaburun’daki esnaftan uygun maliyetle tedarik ediliyor. Böylelikle imece usulü ile ihtiyaç sahiplerine yardım edilirken, ilçe ekonomisine da can suyu verilmiş oluyor.

YOKSULLUK YAŞLI NÜFUSU DAHA ÇOK ETKİLİYOR
Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, pandemide olduğu gibi Ramazan ayında da örnek bir dayanışmaya imza attıklarını belirterek, yapılan yardımların vatandaşları incitmeden en hızlı ve verimli şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. İslam dininde yardımların “Veren al alan eli görmez” ilkesi ile yapılması gerektiğini hatırlatan Erdoğan, Türkiye’nin içinde yuvarlandığı derin yoksulluğun ilçenin kırsal kesimindeki yaşlı nüfus üzerinde yıkıcı etki yarattığını kaydetti. 

YARDIMLAR EN DOĞRU ADRESLERE…

Karaburun’un kayıtlı nüfusunun yüzde 60’ının 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan oluştuğunu anımsatan Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu büyüklerimizin büyük çoğunluğu köylerinde tek başlarına yaşıyorlar. Yaşları itibariyle de üretim ilişkisinden kopmuş durumdalar. İhtiyaçlarını karşılamak için gerek fiziken gerek gelir anlamında zorluk yaşamaktalar. Karaburun Belediyesi olarak biz, başımızın tacı olan büyüklerimizi Ramazan ayında hem ziyaret ediyor, ellerini öpüyor hem de hayırseverlerimizin yardımlarını ulaştırmak için tüm kadromuzu seferber ediyoruz. Ramazanın başlangıcından itibaren bine yakın haneye değeri yaklaşık 1000 TL olan kolilerimizi dağıttık. Hem onların hayır duasını aldık hem de ilçemizdeki çok zor durumda olan esnafımıza biraz olsun destek sağladık. Kolilerimizde buzdolabında saklanması gereken gıdalar da olduğu için arkadaşlarımız hiç zaman yitirmeden, gecelerini gündüzlerine katarak dağıtımları gerçekleştiriyorlar. Katkı koyan tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Yaptıkları yardımların en doğru adreslere ulaştığından emin olsunlar.” Karaburun ilçe sınırları içinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolisi ulaştırmak isteyen hayırseverler, Karaburun Belediyesi’ne ait 0.535 105 51 99 numaralı WhatsApp hattına ya da (0.232) 731 30 20 – 122 numaralı telefonuna ulaşabilirler.

İnsansız yangın söndürme uçağı için çalışan öğrencilere Efes Selçuk Belediyesi'nden destek İnsansız yangın söndürme uçağı için çalışan öğrencilere Efes Selçuk Belediyesi'nden destek

Editör: Atakan Şen