Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl  mesajı ve 2023 değerlendirmesi Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl mesajı ve 2023 değerlendirmesi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve örgüt faaliyeti kapsamında, nitelikli dolandırıcılık suçlarıyla ilgili alınan müşteki beyanları ve raporlar sonucunda; yüksek kar vaadiyle saadet zinciri kurarak pramit satış sistemi yoluyla dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen ve F.Ş.G. adı altında faaliyet gösteren 6 şirket tespit etti. Polis ekipleri, İzmir merkezli toplam 21 ilde, 89 şüpheli şahsın yakalanması için bugün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon yaptı. Yapılan operasyon sonucunda 89 şüpheliden, 81’i yakalanırken 8 şüpheli firarinin yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı aramalarda; Fon amacıyla kullanan şirketlere ait 6 adet tapu, Banka hesap hareket dökümleri, Hizmet Protokolleri, Tahsilat makbuzları, Çok sayıda dijital materyal ve 540 bin TL ele geçirdi. Ayrıca şüpheli ve şirketlere ait taşınır/taşınmaz mallara ve banka hesaplarına bloke koyulduğu belirtildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, birçok vatandaşın mağdur edildiği dolandırıcılık konularındaki mücadelelerinin vatandaşların da desteğiyle kararlılıkla devam ettiğini duyurdu.

Editör: Atakan Şen