Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor Ege Üniversitesi, Sualtı Ragbisi sporuna her yaştan yetenek kazandırıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde AR-GE birimi tarafından yürütülen “Okulumda Güçlü Adımlar Projesi” kapsamında hazırlanan söyleşi programına; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Beden Eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Okulumda Güçlü Adımlar Projesi tanıtım videosunun sunumu ile başlayan program, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ün konuşmaları ile devam etti. Yentür; eğitimci olarak tek amaçlarının çocukları sınavlara hazırlamak ya da matematiği, fiziği, coğrafyayı öğretmek olmadığını, gençlerin hayatına dokunmanın çok önemli olduğunu söyledi. Yentür, gençleri hayata hazırlamanın, birey olarak disiplinli, hedef sahibi, azimli ve gayretli olmanın öneminden bahsetti ve “geleceğin kodlarını şimdiden tasarlayarak çocuklarımızı yarınlara hazırlamak, hep birlikte yürümek bizim için en önemli görev.” dedi.

Sporun hayatın bütününde olduğunu vurgulayan Yentür, hayatta her şey için ilgi, disiplin ve gayret gerektiğinin altını çizdi. Yentür; “ bu genç yaşta dünya çapında bayrağımızı dalgalandırdığı için Kerem Kamal’a teşekkür ediyorum. Onun tecrübelerini dinledikten sonra verilen çabaların, emeklerin, mücadelenin boşuna olmadığını, bir karşılığı olduğunu göreceksiniz.” diyerek sözlerine son verdi. Yentür’ün konuşmalarının ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonu Güreşçi Kerem Kamal ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü, eski Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Ahmet Taçyıldız sahneye davet edildi. Spor yaptığı dönemlerde yaşadıklarından kısaca bahseden Taçyıldız sözü Kerem Kamal’a bıraktı. Yaşadığı tecrübeleri paylaşmak üzere söz alan Kerem Kamal; burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve güreşe başlama hikayesini anlattı. Kamal; “aileme, ülkeme, beni seven herkese bir olimpiyat madalyası borçlu olduğumu düşünüyorum. Spor yapmak çok fedakarlık gerektiriyor. Bazı şeyleri istiyorsak, bazı şeylerden fedakarlık etmemiz gerekiyor çünkü cefa olmadan sefa olmuyor.” dedi. Hayallerinin ötesinde bir hayat yaşadığını ve bunun spor sayesinde olduğunu ifade eden Kamal, sporun mutluluk sağladığına inandığını, kendini mutsuz hissettiği zaman spor yaparak bütün sorunlardan kurtulduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi. Kamal; sanat ya da spor, ne ile uğraşılırsa uğraşılsın her işte cesur olunmasının gerektiğini, aynı zamanda istemenin,inanmanın, istikrarlı ve disiplinli olmanın, çalışmanın ve gayret etmenin çok önemli olduğunu vurguladı. Söyleşi programı, soru cevap bölümü ile sona erdi.

Editör: Atakan Şen