Göreve geldiğinden bu yana gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ve fiziki çalışmalarla ilçenin temel sorunlarını gidererek, pandemi, deprem, sel ve ekonomik kriz gibi olumsuzluklara rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdüren Bayraklı Belediyesi, Gümüşpala ve Nafiz Gürman Mahallelerinde kaldırım, yol yenileme ve kavşak düzenleme çalışmalarına hız kazandırdı.

GÜMÜŞPALA’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

Özellikle Gümüşpala’nın otopark ve trafik sorununu hafifletmek için başlatılan çalışma vatandaşların da takdirini topladı. Bu kapsamda Gümüşpala 7019 sokakta 800 metrelik kaldırım yenilenecek. Daha sonra asfalt serimi yapılacak alanda yol yenileme çalışmaları kapsamında yeni düzenlemeler de hayata geçirilerek trafik sorunu ortadan kaldırılacak.

NAFİZ GÜRMAN’DA BOZULAN KALDIRIMLAR DEĞİŞİYOR
Öte yandan Nafiz Gürman Mahallesi Atatürk Caddesi’nde (Eski 7020 sokak) ise eskiyen ve zaman içinde bozulan çift taraflı 3 bin metrelik kaldırım baştan sona yenileniyor. Çalışmalar, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR TUTUYORUZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Göreve geldiğimizde bu kentin temel sorunlarını tespit ettik ve ilk günden bu yana tüm olumsuzluklara rağmen görevimizden bir adım geri atmadan, ilçemizin daha modern ve yaşanabilir bir yer haline gelmesi için var gücümüzle hizmet ürettik. İhtiyaç olan tüm mahallelerimizin sorunlarıyla yakından ilgilenerek, Bayraklı’yı yolları, kaldırımları, meydanları ve çevre düzenlemeleriyle örnek bir ilçe haline getirdik. Bundan sonra da Bayraklı’da hangi mahallemizin neye ihtiyacı varsa orada olmaya ve söz verdiğimiz gibi sorunları çözmeye, verdiğimiz sözleri tutmaya devam edeceğiz” dedi.

  

Bornova Belediyesi sağlığı geliştirmeye devam ediyor Bornova Belediyesi sağlığı geliştirmeye devam ediyor

--

Editör: Atakan Şen