İzmirli Gelinlik, Damatlık ve Abiyeciler Londra’da İzmirli Gelinlik, Damatlık ve Abiyeciler Londra’da

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi:

“9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da 12 güzel insan tarafından kurulan MÜSİAD’ımızın kuruluşunun 32. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu anlamlı günümüzün ülkemize, milletimize ve MÜSİAD ailemize hayırlı olmasını diliyorum.

MÜSİAD, kurulduğu günden beri yılmadan ve yorulmadan, engellere aldırmadan Türkiye’nin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşmasında çok önemli katkılarda bulundu. Bu ülkeden kazandığını yine bu ülke için harcayan, güvenilir ve dürüstlüğü şiar edinen, yardımsever ve paylaşımcılığı bereketi gören bir anlayışla sadece ülkemize değil dünyaya erdemli Müslüman iş insanı modeli ve ahilik anlayışıyla örneklik kazandırdı. MÜSİAD, bugün hamdolsun, 12 binin üzerindeki üyesi, 60 bine yakın firması ve 2 milyon insanımıza istihdam sağlayan yapısıyla Türkiye ihracatının %20’sine imza atan bir güce yükseldi. Bugün, yurt içinde 84, yurt dışında ise 81, toplamda 164 şubeyle ülkemizde ve tüm dünyada, etkin ve yaygın büyük bir sermaye platformuna dönüştü.

MÜSİAD’ımızın 32. Kuruluş Yılı Programı vesilesi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen “Türkiye'nin Gücü Ödül Töreni”nde ülkemizin güçlenmesi ve büyümesi adına çalışan MÜSİAD’ımızı ve ödül alan çok değerli isimleri tebrik ediyorum.

Bu zorlu yolculukta samimiyetle, diğerkâmlıkla çaba harcayan, dertlenerek gönül veren MÜSİAD Genel Başkanım Mahmut Asmalı nezdinde geçmiş dönem Genel Başkanlarımıza, MÜSİAD’ın değerli üyelerine saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Ahirete irtihal eden geçmiş dönem başkanlarımıza ve üyelerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum. Mevlam, bu kutlu istikamette bizi yolumuzdan ayırmasın. Dostluğumuzu, kardeşliğimizi güçlendirsin.”

Editör: Atakan Şen