Bornova Belediyesi sağlığı geliştirmeye devam ediyor Bornova Belediyesi sağlığı geliştirmeye devam ediyor

Seferihisar Belediyesi Başkanı İsmail YetişkinSeferihisar her geçen gün büyüyen ve nüfus alan bir ilçe. Resmi nüfusumuz 52 Bin 700 olmuş durumda. Bununla birlikte yazlık nüfusumuz 400 bine yakın. Oldukça eski olan su borularının yenilenmesi ve doğalgaz hattının döşenmesi artık acil bir ihtiyaç olmaya başlamıştı. Bir yandan da en ufak bir yağmurda bile kesilen elektrikler artık gündelik hayatı çok olumsuz etkiliyordu. Biz de kurumlarla tüm çalışmaların tek seferde yapılmasını sağlamak için iletişime geçtik.

Altyapı çalışmalarını bir çok mahallede tamamladık. Bu süreçte elbette Seferihisarlılar olarak kazılan yollardan kaynaklı zorluklar yaşadık. Yolların durumundan kaynaklı tüm hemşehrilerimin derin bir mağduriyet yaşadığının farkındayım. Biz de ne gerekiyorsa ve elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Tüm ekiplerimizle uzun vadeli çözümler ile mağduriyeti gidermeye çalışıyoruz. Asfalt seferberliği ile altyapı çalışmalarımızın bittiği sokaklarda yollarımızı yenilemeye başladık” dedi.
 
Hava sıcaklığının artmasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sıcak asfalt çalışmalarına başlayan Seferihisar Belediyesi, altyapı çalışmaları dolayısıyla yolları bozulan sokaklarda onarım işlemleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda İZSU tarafından kanalizasyon ve şebeke suyu yenilenen Nejat Hepkon Caddesi ve 52/4 Sokak’ta sıcak asfalt çalışmasını bitirdi.

Seferihisar Belediyesi Fen İşleri’nin 10 ayrı ekibi yol onarımları için seferber oldu
Başkan İsmail Yetişkin’in yakından takip ettiği asfalt çalışmaları Seferihisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 10 ayrı ekip tarafından hızlandırıldı. Gözsüzler Caddesi, Tuzla Caddesi, Kervansaray Caddesi ve 2172/1 Sokak’ta devam edecek. Ayrıca Sığacık yolunda da yama çalışmaları devam ediyor.

Editör: Atakan Şen