2010 yılında Gaziemir’de kurulan Seydiköylüler Derneği, ‘Balkanlardan Seydiköy’e Türkü Kervanı’ gecesi düzenledi. Türk Halk Müziği konserine çok sayıda davetli katılırken rahmetli Nusret Taşçı hoca anıldı. Gaziemir EGEV Vakfı Okulları’nda düzenlenen gecede amatör kişilerden oluşan Ali Hikmet Gökçen’in yönetimindeki koro muhteşem bir Türk Halk Müziği ziyafeti sundu.

İGC Basın Ligi başladı İGC Basın Ligi başladı


Seydiköylüler Derneği Başkanı Hakan Süvari, “1923 yılında yapılan Mübadele Anlaşması’nın 99. yılı anısı ve ayrıca kısa süre önce aramızdan ayrılan dernek üyelerimizden dernek, koro faaliyetlerinin kurucusu, Seydiköy şiirinin yapımcısı ve seslendireni Nusret Taşçı Hoca’mızı anmak için biraraya geldik.”
“Atatürk’ün 1923’te söylediği ‘Muhacirler kaybedilmiş toprakların en değerli hatıralarıdır’ sözünden esinlenerek 12 yıl önce bir araya gelerek kurduğumuz Seydiköylüler Derneği olarak birçok etkinlik düzenliyoruz.”
“Dernek yönetimine, EGEV okullarına, Ali Hikmet Gökçen’e, Umut Taşçı’ya, emeği ve desteği geçenlere, solist ve korist arkadaşlara ve değerli katılımları ile bizi onurlandıran kıymetli Seydiköylülere ve aileme bu güzel gece için teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Atakan Şen