Bornova’da AK Parti’den CHP’ye geçmiş olsun ziyareti Bornova’da AK Parti’den CHP’ye geçmiş olsun ziyareti

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Hollanda Krallığı İnsan Hakları Programı ‘Kadın ve LGBTİ+ Odaklı Şiddete Karşı İletişim Projesi-NAR’ projesi, medyadaki şiddet dilini de dönüştürmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla tüm hızıyla sürüyor. 

Telif desteğiyle haber, belgesel, podcast ve tasarım çalışmaları devam eden proje, Türkiye’de ilk kez yapılan İzmir, Manisa ve Muğla’da mahalle odaklı şiddet haritası çalışması yapmıştı. Çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Mayıs ayında projenin en önemli farkındalık çalışması ‘Nar Mahalle Buluşmalarına’ başlıyor. Mayıs ve Haziran ayı içerisinde şiddetin yoğun yaşandığı mahallelerde farkındalık çalışmaları yapacak olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti, ilk olarak bu Çarşamba 11 Mayıs 2022 tarihinde Konak’ta olacak.

Saat 14.00’te Zeytinlik mahallesi Semt Danışma Merkezi’nde başlayacak olan programda avukat, sosyolog ve psikolog eşliğinde bilgilendirici çalışmalar yapılacak. Daha sonra da mahallenin kanaat önderleriyle bir araya gelecek olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti proje ekibi, mahalle esnafına ‘mahallemizi şiddete kapattık’ başlıklı görselleri dağıtacak. Özel olarak hazırlanan broşür ve afişlerle, mahallede yaşayanların şiddeti duyar duymaz haber vermesi sağlanacak.

‘Nar Mahalle Buluşmaları’ İzmir Buca, Karabağlar, Çiğli ilçelerinde, Manisa ve Muğla’da devam edecek.

Editör: Atakan Şen