Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı! Seçim Öncesi Seferihisar'da Yaşanan İş Vaadi Hayal Kırıklığı!

10. yılını kutlayan Arkas Sanat Merkezi ilk günden itibaren duyduğu heves ve istekle, sanatı geniş kitlelerle buluşturmaya ve ulaşılabilir kılmaya devam ediyor. Sanat sevgisinin küçük yaşlardan itibaren başladığının bilinciyle hareket eden Arkas Sanat Merkezi, çocukların sanat alanındaki aktivitelerini desteklemek amacıyla, yaratıcılıkla sanatı birleştiren etkinliklerini hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda İstinyePark İzmir ve Arkas Sanat Merkezi özel bir işbirliği başlattı. Yapılan işbirliği çerçevesinde İstinyePark İzmir’de sömestr tatili boyunca düzenlenecek ücretsiz atölyelerle çocuklarla keyifli ve eğitici buluşmalar gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar 50 binin üzerinde çocuğun katıldığı atölye çalışmaları Arkas Sanat Merkezi’nde devam ederken ‘Sanat Her Yerde’ fikrinden yola çıkarak, İzmir’in gözde yeni yaşam alanlarından İstinyePark İzmir’de düzenlenecek ücretsiz atölyeler çok sayıda çocuğa ulaşma imkânı sağlayacak.

İstinyePark İzmir ve Arkas Sanat Merkezi için çok değerli olan bu işbirliğiyle özellikle en büyük faydayı çocukların edinmesi esas amaç olarak öne çıkıyor.

Arkas Sanat Merkezi’nin çocuk atölyeleri eğlenirken öğretecek Özellikle yarıyıl tatilinde, çocukların yaratıcılık penceresinden
bakarak hayal ettiklerini kağıtlara aktardıkları atölyelerde çocuklar eğlenerek öğrenecek. Çocuk atölyelerinde etkinlikler 22 Ocak Cumartesi başlayacak ve salı- perşembe günleri olmak üzere sömestr tatili süresince 2 hafta boyunca devam edecek.

Sömestr sonrasında da sürecek
İstinyePark İzmir ve Arkas Sanat Merkezi işbirliğinde başlayan atölyeler sömestr sonrasında da devam edecek. Atölyeler, 12 Şubat Cumartesi itibariyle her hafta sonu cumartesi- pazar günleri 27 Mart tarihine kadar sürecek. 
 

Editör: Atakan Şen