Ege Üniversitesi sigara ile  topyekûn mücadele ediyor Ege Üniversitesi sigara ile topyekûn mücadele ediyor

Öğrenimleri süresince edindikleri bilgileri kullanarak, sektörde deneyim sahibi olmak isteyen, 4 farklı üniversiteden seçilen Güzel Sanatlar ve Moda Tasarımı öğrencileri, 3 hafta süren program ile teknik süreçler hakkında da bilgi sahibi oldu. Program sonunda, 14 üniversite öğrencisi, tasarımlarını sergileme fırsatı yakaladı. İlk sergi, İzmir Sun Tekstil genel merkez binasında sergilendi, ikinci sergi ise Ekim ayında, Jimmy Key Erenköy mağazasında gerçekleşmişti.

Projenin üçüncü sergisi ise 26-28 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir Balçova Agora AVM ’de gerçekleşti. Sergiye, Sun Tekstil ve Jimmy Key’in üst düzey yöneticileri, tasarım ekibi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi akademisyenleri, Güzel Sanatlar ve Moda Tasarımı öğrencileri ve Agora AVM ziyaretçileri katılım gösterdi.

‘Tekstil Sektörünün En İyi Yetenek Programı’

Toptalent.co tarafından yetenek programlarının değerlendirildiği ve ilk 100 programın paylaşıldığı ‘Top 100 Talent Program 2019’ değerlendirmesinde, “Sun Design Project” sektörler arasında yapılan değerlendirmede, tekstil sektöründe gerçekleştirilen, en iyi yetenek programı olarak 1. sırada yer almıştı.

 

Editör: Atakan Şen