İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Girgin ve Yönetimini ziyaret ederek görüşlerini dinleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; dile getirilen belediyelerin uyguladığı iş yeri ruhsat bedelleri ve istenilen farklı evraklar sorununun önemli olduğunu belirterek şunları söyledi; “Şükrü Başkanımız; dile getirdiği bu sorunda sonuna kadar haklı. Belediyelerin birbirleri arasında uçurum barındıran işyeri ruhsatları için belirlediği metrekare ve harç bedelleri ve her ilçede farklı evrak uygulaması esnafımızı zorluyor. Aslında bu yeni bir sorun değil. Belediyelerin hem kendi içinde hem de aralarında esnafın yararına gözden geçirmesi gereken önemli bir mesele. Merkezi idare kadar yerel idarelerin de esnaf sanatkarları koruyucu, destekleyici tedbirler alması gerekir. Odamızın bu talebi haklı ve yerinde bir taleptir. Konunun takipçisi olacağız.”

‘Birlikten berekete’ yol alacağız…

AK Partili Kocabaş'tan toplu taşımada yaş sınırına tepki! AK Partili Kocabaş'tan toplu taşımada yaş sınırına tepki!

Berberlerin ardından; İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı İhsan Esen ile bir araya gelen Başkan Sürekli; Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın da tedirginlik yarattığının farkında olduklarını ancak; özellikle ekonomi açısından gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Sürekli; “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nebati de açıkladılar. Pandeminin tüm dünyayı olumsuz etkilediği son iki yılda ekonomik açıdan güçlü bir duruş ve gelişme kaydettik. Fiyat istikrarını olumsuz etkileyen döviz dalgalanmalarına müdahalemiz; vatandaşlarımız ve piyasalarda olumlu etki yarattı. Enflasyon ile mücadele adımlarımızın yansımalarını izlemek ve denetlemek üzere; “Enflasyonla Mücadele Timi” oluşturuldu.  Enflasyonu kısa sürede düşürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca Bakanlığımızın alt yapısını tamamlamak üzere olduğu “Birlikten berekete” uygulaması ile kuralsız fiyat değişikliğine karşı üreticiden tüketiciye tüm kesimlerin iş birliği ile dijital bir platform hayata geçirilecek.”

“Kazanan Türkiye” şiarı

Ekonomik tedbirlerin, “Kazanan Türkiye” şiarıyla, tüm bileşenleri kapsayarak alındığına dikkat çeken Sürekli; esnaf sanatkarı dünyada ve ülkede yaşanan ekonomik dalgalanmalara, pandemi şartlarına kurban etmemek için büyük mücadele verdiklerini; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da satır arasında ifade ettiği üzere gidişata ve yapılacak değerlendirmelere göre, çalışanların ücretlerinde ve esnaf desteklerinde yeni düzenlemeler yapılabileceğini kaydetti. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız vatandaştan, sivil toplum kuruluşlarından, iş dünyası temsilcilerinden gelen tüm görüş ve talepleri titizlikle değerlendiriyor. Bizler de sürekli alandayız ve herkesi itina ile dinliyor; rapora dönüştürerek Genel Merkezimizle paylaşıyoruz. Oda ziyaretlerimizde ve başkanlarımızla paylaşımlarımızda, bize duydukları güvenle karşılaşmış olmaktan mutluyuz. Bugüne kadar bu güvenin karşılığını verdik. Hiçbirinin yüzünü kara çıkarmadık. Yine çıkarmayacağız.” diye konuştu.

Editör: Atakan Şen