İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin İl ve İlçe’nin ana kademe, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte 300’ü aşkın bir kadroyla çeşitli temaslarda bulunduğu ilçe programına, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da katıldı. Başkan Sürekli; geçtiğimiz dönem AK Belediyecilik farkını yaşayan ilçenin CHP eliyle kaderine terkedildiğini söyledi.  Sürekli; “Torbalı’ya sayısız yerel ve kamu yatırımı yaptık. Ama görüyoruz ki; bizden sonrası tufan! Torbalı gibi kendi katma değerini yaratabilen bir ilçe, CHP’nin üç yıllık idaresinde perişan halde. Yıkıldığında başında şov yaptıkları Fetrek Çayı Köprüsü’nü bile onarmaktan acizler! Sayılı gün çabuk geçer. Torbalı’yı eski günlerine, AK Belediyeciliğe yeniden kavuşturacağız.” diye konuştu.  

Torbalı’nın 2014 - 2019 yıllarında AK Parti Belediyeciliği ile büyük yol kat ettiğini belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atila Kaya ise “İlçemize,  genel  ve yerel idare işbirliği ile çok büyük yatırımlar kazandırdık. Büyüyen Torbalı için önemli işler gerçekleştirdik. Şimdi üzülerek takip ediyoruz. Bizden sonra ilçemizi bambaşka noktaya getirdiler. Kamu hizmetlerini getirme noktasında yoğun çalışmalara devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü CHP’li Görkem Duman'a destek yürüyüşü

Ya son verdiler ya kaderine terk ettiler

Hürriyet Caddesi esnafıyla bir araya gelerek, Siverekliler Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Torbalı, 1000’e yakın sanayi kuruluşu, üretim ve istihdam potansiyeli ile gözbebeğimiz. Ama CHP; göz göre göre ilçenin geleceği ile oynuyor. ‘AK Parti yaptı; son verelim ya da kaderine tek edelim.’ anlayışı ve tabi ki basiretsizlikleriyle Torbalı’yı geriletiyorlar. Bırakın yeni hizmet getirmeyi, yaptığımız işlere de sahip çıkmıyorlar. Sosyal market uygulamasına son verdiler. Belediyenin verdiği öğrenci burslarına son verdiler. Yaptığımız belediye hizmet binasını beğenmeyip kullanmadılar. Temel hizmetler hak getire. Sokaklar köstebek yuvası gibi. Yapılanlara sahip çıkmadıkları gibi sokaklarında yürünemeyecek bir ilçe yaratmışlar. Pek çok alanda İzmir’in lider ilçesi niteliğinde olan Torbalı’ya, tarihinin en kötü dönemi yaşatılıyor.”

Köprülü Kavşak’ta da keyiflerini bekliyoruz!

Torbalı Kemalpaşa Köprülü Kavşağı Projesi'nin ihale sürecinin Mart ayında yapıldığını ve aylardır İZSU’nun çalışma yapmasını beklediklerini hatırlatan Başkan Sürekli, konuya ilişkin şunları söyledi, “Hükümetimizin desteği ve Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın yoğun gayretleriyle inşaat aşamasına gelindi. Ancak 4 aydır İZSU’nun çeşme suyu ve altyapı nakil çalışmasını bekliyoruz. İki borunun yerini değiştirecekler alt tarafı. Ama, keyifleri bir türlü yetmiyor. Kazdıkları çukuru kapatmayan bu anlayış; iki mahalle arasından geçen ve selde zarar gören Fetrek Çayı Köprüsü için de kılını kıpırdatmıyor. Üstelik yenisini yapacaklarına boy boy fotoğraf verip şov yaparak söz vermelerine rağmen. Köprü, o hasarlı haliyle neredeyse bir yıldır öylece duruyor. Torbalı, sayelerinde tam bir harabe!”

Yaptığımız yatırım 1 Milyar TL değerinde…

Torbalı’da 2014-2019 yılları arasında 300’ü aşkın belediye projesi hayata geçirdiklerini ve merkezi idare yatırımlarının o dönem 1 Milyar TL’nin üzerinde olduğunu söyleyen Başkan Sürekli; “Torbalı; Belediyecilik anlamında altın dönemini bizimle yaşarken, 250 yataklı Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İZBAN gibi mega projelerle birlikte 60 civarı okulu hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Doğal gaz yatırımlarının önünü en ücra köylerimize kadar açtık. Onlar, Torbalı’ya ezayı reva göredursun, biz buradayız. Cumhurbaşkanımızın söz verdiği gibi; Torbalı-Ödemiş-Kiraz Yolu ve otoyol kavşağı ile Torbalı-Belevi Yolunu 2022 yılı içerisinde tamamlayıp hizmete açacağız. Kemalpaşa-Torbalı Yolunu tamamladık. Ayrancılar Gençlik Merkezi’nin inşaatı tamamlandı, en kısa sürede gençlerimizin hizmetine sunacağız. Torbalı, bu farkın farkında. Ve inanıyorum ki önce 2023, sonra da 2024’te bu gidişe son noktayı koyacak.” diye konuştu.

Mahmut Atilla Kaya;

“Yapamıyoruz desinler, yapalım!”

Torbalı’nın hızla büyüdüğünü söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, halkın belediyecilik hizmetleri noktasında çaresiz kaldığını söyledi. Kaya, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; “Torbalı’nın nüfusu 250 bine yaklaşmış durumda. İlçemiz, 2014 - 2019 AK Parti Belediyeciliğini yaşadı. Adnan Başkanımızla birlikte çok büyük yatırımlar yaptık. Bizden sonra ilçemiz bambaşka noktaya getirdiler. Halkımız, gittiğimiz yerlerde ‘Keşke elden bir şey gelse’ diye söyleniyor. Fakat biz kamu hizmetlerini getirme noktasında yoğun çalışmalara devam ediyoruz. Üç günlük işi olan köprüyü yapamadılar. Zamanında bize söylediler, belediyemiz üç günde yaptı. Ama onlar yapmıyor.  Karşıyaka Mahallesi son seçimde kendilerine oy verdi. Cezalandırmalarına da gerek yok. Ya da Torbalı Belediyesi ya da Büyükşehir Belediyesi çıksın; ‘Bu köprüyü yapamıyoruz!’ desin, biz Valilik üzerinden yapalım.” 

Benzer bir durumun Kemalpaşa Kavşağı’nda da yaşandığını belirten kaya; “Karayolları, Büyükşehir’e yazdı; ‘Ağustos’ta, projeye başlayacağız hattı kenara alın.’ diye. İZSU, 4 aydır bu işi yapmıyor. Torbalı’nın her sokağını kazıp yarıda bıraktıkları gibi. İçme suyu hattını da aşağı alamıyorlar. Büyükşehir, yılbaşından sonra yapacağız demiş ama çok itibar etmiyorum söylediklerine. ‘Bizim yapacağımız işler, nasıl uzatırız.’ diye bakıyorlar. Bakalım, bekleyeceğiz. Şimdiye kadar çoktan bitmişti o kavşak. Ufacık bir işi dahi yapmaktan imtina ediyorlar. Karayolları yakından takip ediyor. Biz de öyle. Bu işi de yapmazlarsa başka formül bulacağız.” dedi.

Editör: Atakan Şen