Melek Mosso “İlerleyen yaşlarda İzmir’de yaşlanacağım” Melek Mosso “İlerleyen yaşlarda İzmir’de yaşlanacağım”

eşilçam’da canlandırdığı "kötü adam" rolleriyle tanınan , 'Tecavüzcü Coşkun' lakaplı Coşkun Göğen’in hayatı belgesel oluyor. Rol aldığı filmlerde mafyanın pis işlerini zevkle yürütüp, bulduğu her fırsatta korumasız kadınlara tecavüz edip, kirli şakalar yapması ve pis sırıtmasıyla ünlenen Göğen’in çekilen belgeselinin yönetmen koltuğunda Hayriye Savaşçıoğlu otururken, Yapım koordinatörü Murat Çimen, yapımcısı Mustafa Topaloğlu ve Microphone Yapım oldu. Türk sinemasında 500’e yakın filmde oynayan Coşkun Göğen, rol aldığı yapımlarda Hülya Avşar'dan Serpil Çakmaklı'ya 300'ü aşkın kadına film gereği tecavüz etmişti.

Coşkun Göğen Kimdir ?
Coşkun, 14 Haziran 1946 tarihinde Giresun‘un Bulancak ilçesi Eriklik köyünde doğmuştur. Aslen Makedonya kökenlidir. İlkokulu bitirdikten sonra okumamıştır. Çocukluğu İstanbul Samatya’da geçmiştir. Gençliğinde Galatasaray futbol takımı taraftarıydı ve amigoluk yapmaktaydı, bu yüzden Taksim, Kurtuluş’a yerleşti, berber çıraklığı yaptı. 1962 yılında 15-16 yaşlarındayken çıraklık yaptığı berberin önünden Yeşilçam‘a figüran taşıyan otobüslere binmeye başladı. Sonra Yeşilçam’da filmlerde figüran rolleri almaya başladı. İlk filmi Hülya Koçyiğit‘in oynadığı bir filmdi. Coşkun Göğen, Ankara Anıttepe’de 24 ay askerlik görevini yaptı. Ardından bir dönem fotoroman sayfalarında hippi karakteri ile yer aldı. Önce ‘Hippi Coşkun’, ardından da “Tecavüzcü Coşkun” lakapları takıldı. Türk sinema tarihinin en popüler karakteridir. Sinemada hırsızlık, çapkınlık yapan, kadınlara eden rollerle tanındı. 1979’da çevrilen “Yanmışım” filminde oynadığı tecavüzcü karakteriyle hafızalarımıza kazındı. Türk sinemasında 400 aşkın filmde oynayan sanatçıya, oynadığı rollerde çok başarılı olmasından dolayı sinema severler ona “Tecavüzcü Coşkun” adını takmışlardır. ”Tecavüzcü Coşkun” ismiyle ünlenen Coşkun Göğen, hayatında bir kadına ıslık çalıp laf atmadığını söyledi. Oynadığı filmlerde mafyanın pis işlerini zevkle yürütüp, bulduğu her fırsatta korumasız kadınlara tecavüz edip, kirli şakalar yapması ve pis sırıtması ile ünlendi. Oysaki gerçek hayatında son derece sevecen, yardımsever ve iyi bir insandır. İstanbul’ daki pantolon dükkanını kapatan ve 1989 yılında Antalya‘ya yerleşen Coşkun Göğen, Antalyaspor‘un amigoluğunun yanı sıra Konyaaltı’na Yiğit Beach adlı bir eğlence merkezinde halkla ilişkiler koordinatörlüğü yapmaktadır. 

Coşkun Göğen’in Güneş, Dünya ve Uzay isimlerinde üç kızı vardır.

Kızı Dünya Göğen 2018 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

1973 yılında evlendiği eşinden 1997 yılında boşanan Coşkun Göğen 2006 yılında Rus asıllı Anjelika Cherkashina ile ikinci evliliğini yaptı. (Medyaradar)

Editör: Atakan Şen