CHP’li Mutlu’dan esnafa güvence ve yönetimde liyakat vurgusu CHP’li Mutlu’dan esnafa güvence ve yönetimde liyakat vurgusu

İleri yaşlı bireyler için sağlık hizmetlerinden, 3. Yaş Üniversitesi gibi öncü projelere kadar pek çok çalışmaya imza attıklarını anlatan Başkan Tugay, “Belediye olarak, yaş almış büyüklerimizin aktif, mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz her yaşta mutlu olan bir toplum” dedi.

TÜRKİYE’NİN EYLEM POLİTİKASI YOK
Türkiye’de ileri yaşlı bireylere yönelik politikalar üretilmesi gerektiğini de vurgulayan Başkan Tugay, şöyle devam etti: “Açıkçası yaşlıları dezavantajlı bir grup olarak düşünmemiştim, pandemi dönemine kadar. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evden çıkmamaları istendiğinde kendileriyle iletişim kurduk. İhtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalar yaptık. Bu süreçte onların aslında sadece pandemi döneminde değil her zaman yanlarında olmak gerektiğini ve göz ardı edildiklerini fark ettik açıkçası ve daha sonra yaşlılar ile ilgili araştırmalar yaptık. En temel problem şu; Türkiye'nin bir yaşlı eylem politikası yok. Bu alanda çalışmalar gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor.”

Editör: Atakan Şen