Bu proje ile kadınlar afetlerde daha etkin rol üstlenecekler Bu proje ile kadınlar afetlerde daha etkin rol üstlenecekler

 Koşuyu erkekler kategorisinde EÜ Spor Bilimleri Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Seyit Demircan kazanırken kadınlara ise ipi Tıp Fakültesi altıncı sınıf öğrencisi Betül Şenay göğüsledi.Renkli etkinliklere sahne olan “1.Uluslararası Türk Dünyası Bahar Şenliği” kapsamında düzenlenen koşu, 3 kilometre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirildi. EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gencer ve Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nadim Macit’in de katılımcılara destek verdiği koşuda kadın ve erkek kategorilerinde toplam 61 sporcu mücadele etti. Dostluk ve rekabetin aynı anda yaşandığı koşu sonunda erkeklerde 1991 göğüs numarasıyla Seyit Demircan birinci olurken, 1992 göğüs numarasıyla Muhammed Ekinci ikinci, 1979 göğüs numaralı Ayhan Çalışkan ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise birinciliği 1998 göğüs numarasıyla Betül Şenay kazanırken; ikinci 1983 göğüs numarasıyla Ayşe Özlem Kervan, üçüncü ise 1945 göğüs numarasıyla Gül Karakaş oldu.

+++EGE- Türk Dünyası Bahar Koşusu (6)

“Birinciliğini MS hastalarına adadı”

Erkekler kategorisi birincisi Spor Bilimleri Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Seyit Demircan “Çok güzel bir etkinlikti. Düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Birinci olduğum için mutluyum. Birinciliğimi MS hastalarına adıyorum” dedi. Kadınlar kategorisinde birinci olan Tıp Fakültesi altıncı sınıf öğrencisi Betül Şenay ise “ Bu yarışmada birinci olmak mezuniyetimden önce bana moral verdi. Doktor olarak mezun olacağım fakat spor her zaman hayatımda olacak. Spor yapmayı herkese tavsiye ediyorum. Sanırım işin en büyük sırrı pes etmemek” diye konuştuYarışmanın sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyalarını Prof. Dr. Nadim Macit ve Prof. Dr. Timuçin Gencer takdim etti. Yarışmada her iki kategoride ilk üçe giren sporculara 1 yıllık Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Fitness Salonu üyeliği hediye edildi.

Editör: Melisa Kucuk