Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu öğrencileri’nden "Yaşasın Çiftçi,  Yaşasın Tarım" projesi

Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu öğrencileri ile birlikte bugün "Yaşasın Çiftçi,  Yaşasın Tarım" isimli Tübitak projesinin uygulaması için Gema Vakfı'nın Urla Kuşçular'daki Obel Cıvata seralarındaydım.

Ata tohumlarının toprakla buluşturulması, yerli tohumların yayginlaştırılması, vakıf ve belediyelerin tarımsal üretim ile tohum desteğine sağladığı imkanların incelenip araştırılıp ve topluma aktarılması amacını taşıyan projeye GEMA Vakfı Tohum, arazi, Sera ve her türlü teknolojik araç tedarikçisi olarak destek veriyor. Projenin katılımcıları arasında da İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü yer alıyor. Projenin yaratıcısı ve uygulayıcısı  Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sema Şahin. Süreç yönetimini ise

Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu öğrencileri’nden tarım projesi-3

Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Anadolu Lisesi Müdürü Alev İncekara sürdürüyor.

Bugün seralardaki uygulamalarda GEMA Vakıf Genel Başkanı: Şener Kilimcigöldelioğlu öğrencilere kullanılacak uygun fide toprak karışımı, tohum dikimi ve tohum ayıklanması konularında bilgiler verdi.

DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı DEÜ’de Türk Dış İlişkileri Masaya Yatırıldı

Ben Esat Erçetingöz, Gema Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu, Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Anadolu Lisesi Müdürü Alev İncekara, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Eğitim Arge ve Koordinasyon Şube Müdürü Serkan Solak ve bu muhteşem projenin yaratıcısı Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sema Şahin bu güzel etkinliğin katılımcıları arasındaydık.

Fideler olgunlaştıktan sonra tarlaya dikimi, ürünlerin yetiştirilmesi ve toplanıp değerlendirilmesi konuları da proje kapsamında ardarda yapılacak etkinliklerle öğrencilere uygulamalı olarak gösterilecek.

Uğur Okulları Narlıdere Kampüsü Ortaokulu öğrencileri’nden tarım projesi-8

Haber ve Fotoğraflar Esat Erçetingöz

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal