Ege Üniversitesi, bünyesinde hastane bulunan üniversitelerin Rektör ve başhekimlerini 2 gün boyunca İzmir’de ağırladı. Konuklar, ilk gün, İzmir’in tarihi güzelliklerinin ziyaret edildiği kültür gezisine katıldı. Ankara dışındaki bir üniversitede ilk kez Ege Üniversitesi ev sahipliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Celalettin Sıvacı ile Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Özdemir’in de katılımıyla düzenlenen “Üniversite Hastanelerinin Mali Sorunları Çalıştayı”nda üniversite hastanelerinin mali yapılarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Başhekimi Prof. Dr. Özgür Çoğulu, EÜTF Hastanesinde yürütülen projeler, mali yapı, kurumsal aidiyet, yapısal ve çevresel düzenlemelere ilişkin bir sunum yaptı. 

EGE’DE GÜÇLÜ MALİ TABLO

Göreve geldiği günden bu yana EÜTF Hastanesine özel bir önem verdiğine değinen Rektör Budak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bakanlıkların her zaman kendilerine destek olduğunun altını çizdi. EÜTF Hastanesinin gerek fiziki yapısı gerekse teknolojik altyapı düzenlemeleri anlamında ciddi çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Rektör Budak, “Devletimizin destekleri ve uygulamaya aldığımız yeni projelerle güçlü bir mali tabloya sahip olduk. Bu mali tablo hizmet kalitemizi daha üst seviyelere taşımamızda önemli rol oynadı. Belirlediğimiz yeni hedeflerimiz doğrultusunda, hizmet ve eğitim kalitemizi artırarak sürdürüyoruz. Çalıştayda üniversite hastanelerinin yaşadığı güçlükleri devletimizin ilgili makamlarının temsilcileriyle paylaştık, fikir alışverişinde bulunduk. Hep birlikte çok daha güçlü bir mali tabloyu nasıl oluşturabileceğimizi, vatandaşlarımıza çok daha kaliteli sağlık hizmetini nasıl sunabileceğimizi konuştuk. Oldukça verimli ve etkili bir toplantı oldu. Tüm katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çalıştay kapsamında düzenlenen programda, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Türkiye’nin farklı illerinden İzmir’e gelen konuklarla buluştu.

Pınar’dan yılbaşı sofralarına özel lezzetli hindi Pınar’dan yılbaşı sofralarına özel lezzetli hindi

Editör: Atakan Şen