Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı Türk doğal taş sektörü İngiliz mimarlık ofislerini radarına aldı

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, girişimciliği rekabetçi bir dünyada üretimde, yenilik ya da bir farklılık yaratma süreci olarak tanımlayarak, her zaman girişimcilerin en büyük destekçisi olacağını vurguladı. Girişimciliğin yeni istihdam olanakları yaratma imkânı sağlayarak ekonomik kalkınma üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu belirten Yorgancılar “Yani girişimciliğin geliştirilmesi ülkenin kalkınması için kilit rol oynuyor. Bu doğrultuda girişimcilik eğitimlerinin artırılması, kültürünün oluşması için gerekli destekler sağlanması ve girişimcilerin teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda elimden geleni yapmaya hazırım” dedi.
 
LİYAKAT Başkanı Berkay Eskinazi de girişimciliğin öneminin giderek daha çok anlaşıldığı bu dönemde EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’dan aldıkları desteğin çok değerli olduğunu söyledi. Eskinazi “Biz girişimcilik ekosisteminde yeni filizler yeşertmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederiz, sizler bize bu yolda güç veriyorsunuz. Birlikten kuvvet doğacağına olan inancımızla yeni başarılara koşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Atakan Şen