TBMM’de 2023 yılı bütçe görüşmelerinin son gününde söz alan AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı, AB Uyum Komisyonu ve AB Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi, İzmir Milletvekili Cemal Bekle, muhalefete vatanseverlik, ulusalcılık ve Atatürkçülük dersi verdiği konuşmasında “Birileri muhalefet olsun diye her ne derse desin bu bütçe alın teriyle tarlasını süren çiftçilerimizin, işçilerimizin, esnaflarımızın, sağlıkçılarımızın, engellilerimizin, öğretmenlerimizin, yaşlılarımızın, gençlerimizin, kadınların, çocuklarımızın, kahraman emniyet güçlerimizin ve elbette ki romanların bütçesidir” dedi.

“VATANSEVERLİK, BİLİM ÜRETMEKLE HER ALANDA YERLİLEŞME VE MİLLİLEŞMEYLE OLUR!”

Büyükşehir ile çiftçilerin yüzü bir kez daha güldü Büyükşehir ile çiftçilerin yüzü bir kez daha güldü

Laf üretmeyi icraat zannede ve iftira atmayı gelenek haline getirenler ile TOGG için yerli ve milli değil deyip yurt dışından başdanışman atayanların AK Parti’nin ve iktidarının vizyonunu anlayamadıklarını vurgulayan Bekle, birileri lafta milliyetçilikten ve vatanseverlikten bahsederken kendilerinin gece-gündüz demeden bu millete hizmet ürettiklerini de ifade ederek, “Yurt dışına çıkıp ülkeni şikâyet etmekle vatanseverlik olmaz. Edenlerin adını siz koyun! Türkiye’nin güvenliği için çıkarılan tezkereye hayır diyenlerin adını siz koyun! Güvenlik güçlerine kimyasal silah kullanıyor iftirası atanların adını siz koyun! PKK’nın dili ile konuşanlarla aynı çorbaya kaşık sallayarak…  Atatürkçülük bir de ha! Bunun da adını siz koyun! Vatanseverlik; bilim üretmekle, her alanda yerlileşme ve millileşmeyle olur. Ulaşımda, iletişimde, altyapıda devrim yapmakla ve sosyal politikaların her alanında yurduna hizmet etmekle; sosyal konut projeleriyle, yaşlı ve engelli yardımlarıyla, evde bakım hizmetleriyle, sosyal destek projeleriyle, öksüz ve yetim yavrularımıza sahip çıkmakla olur” diye konuştu.

“VATANSEVERLİK YÜREK İŞİDİR, SEVGİ İŞİDİR, AŞK İŞİDİR!”      
Ulusalcılığın Ataklarla, Altay Tanklarıyla, Milli İHA ve SİHA’larla, Milli füzeyle, Milli Otomobille, yerli enerji hamleleriyle; Atatürkçülüğün ise Rusya-Ukrayna Savaşı’nda arabulucu olmakla, tahıl krizini çözmekle ve Mavi Vatan’da şanlı bayrağı dalgalandırmakla olacağına dikkat çeken Ak Partili Cemal Bekle, “Şikâyet etmekle vatanseverlik olmaz.! Vatanseverlik yürek işidir, sevgi işidir, aşk işidir. O da her bedende bulunmaz! Vatanseverlik tüm sosyal gruplar için uyguladığımız politikalarımız ile olur.” ifadelerini kullandı.

"BEN DE ROMANIM DİYEN O GACOLAR BU İŞTEN ANLAMAZ!"
İktidarları döneminde Romanlar için hayata geçirdikleri hizmet ve projeleri anlatırken “Ben de Romanım diyen gacolara gelsin! O gacolar bu işten anlamaz! Onlar Romanın ne neşesini ne acısını ne de müziğini anlar!” şeklinde eleştirilerine devam eden Cemal Bekle, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Kalkınma Politikaları ile 15 ilde tüm kırılgan gruplar gibi, Roman Kadınlara yönelik kooperatifler oluşturarak kadınların ekonomik hayata katılımını destekledik. Spor, eğitim, istihdam, kültür odaklı onlarca dernek çalışmasını destekleyerek, mahallelerde başlayıp şehre yayılan umut ışığını yaktık. Tarım ve Orman Bakanlığımız aracılığıyla ailelerimize tarım ve hayvancılık alanında çalışma ve üretime katılma imkânı sağladık.- Okullarda kırtasiye, kahvaltı, giysi destekleriyle her çocuğun eşit koşullarda eğitim görmesini sağladık. Üniversite öğrencilerimizi yurtsuz, salonsuz ve kütüphanesiz bırakmadık. Bunları da lütuf değil hak temelli anlayışımızın gereği olarak yaptık!
Yenilikçi sosyal politikalarımızla özel politika gerektiren tüm kırılgan gruplar için strateji belgeleri oluşturarak tüm bakanlıklarımızı sosyal politikaların bir parçası haline getirdik. Ve buradan bir kez daha müjdemizi duyurmak istiyorum; Roman Strateji Eylem Planımızı da 2030’a kadar uzattık. Belgemizden bahsetmişken; 8 Nisan’ın ülkemizde de Romanlar Günü olarak kutlanılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Romanlar adına şükranlarımı sunuyorum.”

"ROMANLAR AK PARTİ İLE BİRLİKTE YENİDEN ÖZGÜVEN KAZANDI"
Vatanseverliğin tüm bu politikaları hayata geçirirken yoksulluğu kutsamakla, derin yoksulluk ağı kurarak derin bağlantılı Amerika ziyaretleri yapmakla değil her bir ferdine umudu hissettirmekle olacağını kaydeden Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“İkide bir Romanlara ne yaptınız diyenlerinize sesleniyorum! AK Parti’den önce, Romanlar olarak hayal dahi kuramazken AK Parti ile birlikte Romanlar yeniden özgüvenle “Biz Buradayız!” dediler. İşte bu özgüven paha biçilemez!
Unutulmasın ki; Akşemseddin’in irfanından nasiplendiğimiz kadar Fatih’in kılıcı olmayı, Yunus’un hoşgörüsünü öğrendiğimiz kadar “Ben size ölmeyi emrediyorum!” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesini olmasını da biliriz! Hiç kimse ve hiçbir devlet geri düşeriz diye medet ummasın! Unutanlar da 15 Temmuz selâlarını bir kez daha hatırlasın!
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, adı ile duruşu bir olan Devlet Bey ve yol arkadaşlarıyla, Sayın Mustafa Destici ve yol arkadaşlarıyla birlikte, Cumhur İttifakı olarak; eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaştırmaya, sanayiden ekonomiye kadar her alanda Türkiye Yüzyılını inşa etmeye devam edeceğiz diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”

Editör: Atakan Şen