Fuarın üçüncü gününde Nobel Expo ve İZFAŞ işbirliğinde düzenlenen Shoexpo için özel olarak seçilerek davet edilen uluslararası alım heyetleri ile katılımcılar ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi, yeni iş bağlantılarına imza attı. Ziyaretçiler, sektördeki yenilikleri, trendlerdeki değişimi ve inovatif ürünleri daha yakından tanıma fırsatı buldu, ikili iş görüşmeleri sayesinde sektör için yeni anlaşmaların kapıları açıldı. 

Cumhuriyetin Kadınları 3. İzmir Kadınlar Kongresi'nde buluştu Cumhuriyetin Kadınları 3. İzmir Kadınlar Kongresi'nde buluştu


 
Sektörün ulusal ve uluslararası arenadaki kanaat önderlerini İzmir’de ağırlayan Shoexpo, yarattığı ticaret hacminin yanı sıra düzenlediği etkinliklerle de sektörün odak noktası haline geldi. Nobel Expo’nun Türk fuarcılığına getirdiği yenilikçi vizyonla sektörde fark yaratacak şekilde planlanan trend alanları ve ufuk açıcı konuşma platformları, fuar süresince yaratılacak ticaret hacmini katılımcı ve ziyaretçiler için daha da değerli hale getirdi. 


 
YILDIZLAR GEÇİDİ
Fuar bünyesindeki “Step-On Talks” sahnesi ise adeta yıldızlar geçidine uğradı. Lady Gaga, Fergie gibi dünyaca ünlü isimlerin tasarımcısı Kobi Levi, tasarıma ve yükselen trendlere dair verdiği bilgilerle sektör için yeni yol haritasını belirledi. “Shoe Art Show” alanında sergilenen ilginç ayakkabı tasarımları ise fuara damga vurdu. Coupleof markasının kurucuları Shelly ve Elon Satat Kombor “Sosyal Hayatta : Ayakkabı” konusunu ele aldı. Ayakkabı Tasarımcısı Sanem Sevgen de tasarım hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Editör: Atakan Şen