6 Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Selin Sayek Böke, Bülent Kuşoğlu, Ahmet Akın, Fethi Açıkel, Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın da katıldığı toplantı 2 saate yakın sürerken, toplantıda BASİFED üyesi iş insanları yaşadıkları sorunları anlatarak, çözüm önerilerini sıraladılar. Samimi bir havada geçen toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve genel başkan yardımcıları iş insanlarını tek tek dinleyerek, not aldılar. Kılıçdaroğlu ve ekibi sorunlarını bildiklerini ve çözümü içinde iktidara geldiklerinde ortak akıl ile hareket edeceklerini vurguladılar.

Sorunları anlattılar, çözüm önerisi sundular

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, gelen davet üzerine ziyaret ettikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  ve 6 genel başkan yardımcısı ile yaptıkları toplantının çok verimli geçtiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun yoğun programına rağmen kendilerine 2 saate yakın zaman ayırdığına işaret eden Kasalı, “Toplantıda ülkemizin gündemindeki sorunları ve çözüm önerilerimizi aktarmaya çalıştık. BASİFED olarak, ülkemizin sorunlarının çözümü için irade beyan edenlere birebir ulaşarak, sorunları yaşayan ve çözüm önerilerini sunan iş insanları olmanın bilinci ile İzmir İş İnsanlarının ortak sesi olmaya bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

İzmir 4 T kenti olmalı

Pandemi, ekonomide yaşanan sorunların ardından devam eden Rusya Ukrayna savaşının her alanda Türkiye’de sıkıntılara neden olduğunu belirten Kasalı, iş insanları olarak ekonomik hayatta enflasyon, maliyet artışları ve tedarik sorunları başta olmak üzere birçok sorunla boğuştuklarını söyledi. Yaşadıkları sorunları her yönüyle Kılıçdaroğlu’na anlatma fırsatı bulduklarının altını çizen Kasalı şöyle konuştu: “Ekonomi başta olmak üzere ülke olarak her alanda sıkıntılarımız var. Hukuk, demokrasi, eğitim başta olmak üzere yaşadığımız sorunları anlattık. İzmirli iş insanları olarak da kente dair sorunlarımızı ve önerilerimizi sıraladık. İzmir’in tarımda 4.0’ı yakalaması, serbest şehir olması önerimizi paylaştık. İzmir’in 4T yani tarım, teknoloji, tasarım ve temiz enerji konusunda öne çıkmasını talebimizi belirttik. Karar alma mekanizmalarından kadın kotasının yüzde 50’ye çıkarılması, AB’ye uyum sürecinin sivil toplum ile beraber tasarlanması konularındaki önerilerimizi sunduk. CHP Genel Başkanı ve ekibi de birçok konuda bizimle aynı düşüncede olduğunu ve bu projelerin hayata geçmesi için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirttiler.”

Toplantıya katılan CHP Genel Başkan Yardımcıları:  

Selin Sayek Böke

Faik Öztrak

Bülent Kuşoğlu

Ahmet Akın

Fethi Açıkel

Lale Karabıyık

Toplantıya katılan İş İnsanları:

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin,

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Pınar Kılıç

EGEDERİDER Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli,

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı,

USAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ömer Telcioğlu

Ege Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı Sinan Gültekin

Dünya Tarımı 19. kez AGROEXPO'da buluşuyor Dünya Tarımı 19. kez AGROEXPO'da buluşuyor

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Cengiz 

Editör: Atakan Şen