Onlar asla unutulmayacak!

Karabağlar Belediyesi'nin şehit aileleri, gazilerimiz ve yakınlarına yönelik düzenlediği geleneksel iftar yemeği, Kibar Belediye Hizmet Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, şehit ve gazi yakınları, gaziler, meclis üyeleri ve muhtarların katıldığı iftarda, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Bahçelievler Camii İmamı İdris Yılmaz'ın okuduğu sofra duasıyla oruçların açılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Gökmen ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şubesi adı Gazi Tezcan Aksoy kürsüye gelerek, iftar nedeniyle Başkan Selvitopu'na ve Karabağlar Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

Başkan Selvitopu da konuşmasına, bu ülke için yaşamlarını veren şehitlerimizi ve son deprem felaketinde yaşamını yitiren on binlerce vatandaşımızı anarak başladı. Ramazan'ın sevginin, saygının, dayanışmanın yaşandığı, küskünlerin barıştığı önemli bir ay olduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu yaralar hep birlikte saracak, acılarımızı paylaştıkça azaltacağız. Zaten biz zor zamanların toplumuyuz. Paylaşmayı en iyi bilenlerdeniz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece başa çıkamayacağımız bir sorun yok. Yeter ki el ele, kol kola olalım” dedi.

Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok

Bugün dimdik ayakta olan ve dünyayla rekabet edebilen Türkiye Cumhuriyeti'nin şehit ve gazilerini asla unutmayacağına dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Biliyorum yüreğiniz yanıyor. Ama emin olun onlar asla unutulmayacaklar. Önlerinde saygıyla, minnetle eğiliyoruz. Karabağlar Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da şehit yakınlarımıza, gazilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tüm şehitlerimizi bir kez daha anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Siz şehit ailelerine sabırlar diliyorum. Bilin ki sizin evlatlarınız bizim evlatlarımız, acılarınız bizim acılarımız. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Daha nice Ramazan aylarında, iftarlarda buluşmayı diliyorum” diye konuştu.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal