Ağustos ayında Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği görevine atanan ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelen Isabelle Dumont, Özel Piri Reis Okullarını ziyaret etti. Güzelbahçe kampüsünde Özel Piri Reis Okulları Genel Müdürü Sabrina Ataseven tarafından karşılanan Dumont’a Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Sylvie Lemasson, ve İzmir Fransız Kültür Merkezi Müdürü José-Maria Queiros’ta eşlik etti.

Ataseven’den okulda verilen Fransızca dil eğitimi hakkında bilgi alan Büyükelçi Dumont anaokulunda bir sınıfta öğrencilerin şarkılarına eşlik etti. İlkokulda girdiği Fransızca dersinde bir öğrenciye öğretmeninin adının anlamını soran ve öğrenciden aldığı yanıt karşısında etkilendiğini ifade eden Dumont, ortaokul öğrencileri ile öğrencilerin sokak hayvanlarına yönelik olarak sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi hakkında sohbet etti.

EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulundan akreditasyon atağı EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulundan akreditasyon atağı

Okuldaki dil eğitiminin üst seviyede olduğunu dile getiren Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Isabelle Dumont, kurulma çalışmaları süren lise hakkında bilgi aldıktan sonra okuldan ayrıldı

Editör: Birgül Gümüştaş