Seçim çalışmalarını Bornova’da sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Adayı Deniz Yücel, Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve partililerle birlikte esnaf ziyaretleri yaptı; Bornova pazarında vatandaşlarla ve pazarcı esnafla bir araya geldi. Pazarda ürettiğini satamayan pazarcıyı, dükkanını siftah yapmadan kapatan esnafı, çocuğunun istediklerini tam olarak alamayan vatandaşı dinledi. AKP’nin 21 yılda derin yaralar açtığı tüm kesimin artık nefes alacağını, projelerinin hazır olduğunu anlattı.

İzmir’de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinin iktidarın desteklerden yoksun bırakmasına, pandemi, deprem gibi doğal afetlere rağmen üretimden ve halkı desteklemekten hiç ödün vermediklerine değinen CHP İzmir Adayı Yücel, AKP’li aday ve mevcut vekillerin saha çalışmalarında halka proje yerine yalan üretmeye devam ettiklerini vurguladı.  

KOPYA ÇEKTİKLERİ İÇİN VAAT SIRALAYAMIYORLAR!

Yücel, şunları dile getirdi: “AKP’li adaylar saha çalışmalarında halkı kandırmaya, kurumsal hale getirdikleri yalan siyasetine devam ediyor! Çünkü vaat veremiyorlar! Söyleyeceklerini ‘bu bizim vaadimiz miydi’ diyerek düşünüyorlar çünkü kopya çektiler! Söyleyecek sözleri bitti.  Tam 21 yıldır iktidarda olan sizsiniz bozuk gördüğünüz uygulamaları düzeltin, ne de olsa tek adam rejiminin iki dudağından çıkacak cümlelere bakıyor sizde bu işler. Erdoğan sanki 21 yıldır iktidarda kendisi değilmiş gibi beyanname açıkladı. Gençlere sahip çıkmak 21 yılda anca aklına geldi. Kamuya işe alımlarda mülakat olmayacak, torpil dönemi bitti, gençler liyakata göre işe alınacak dedik, Erdoğan arkamızdan aynı şeyi açıkladı. Erdoğan’ın yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanması, ücretsiz internet hizmeti, aile destek sistemi uygulamalarına ilişkin vaatlerinin hepsi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yıllardır dile getirdiği ve beyannamemizde ‘sosyal devlet’ anlayışının temeli olarak yer alıyor.”

BETONU 2 KATINA ÇIKARDINIZ, HALA YALAN SÖYLÜYORSUNUZ!

AK Parti Grup Başkanvekili Yıldız’dan ‘90 Dakika’ çıkışı! AK Parti Grup Başkanvekili Yıldız’dan ‘90 Dakika’ çıkışı!

AKP’nin İzmir milletvekili adaylarının saha çalışmasında ne ekonomiyi, ne insanların mutsuzluğunu önemsemediğine vurgu yapan CHP Adayı Deniz Yücel, “Genel seçim değil sanki yerel seçim çalışması yapar gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tunç Soyer üzerinden sokakta çatışma yaratmaya çalışıyorlar. Buca cezaevi hassas noktamız dedik; amasız, fakatsız, AVM’siz, rantsız orası yeşil alan olacak dedik! AKP’nin geçirmeye çalıştığı imar planındaki değişiklikle beton alanını tam 2 katına çıkarttığını belgelerle, rakamlarla kanıtladık hala ‘AVM yapacaklar’ yalanıyla dolaşıyorsunuz.

Sosyal devletin görevleri olan okul, yol, hastane gibi hizmetleri parti propagandası olarak kullanmaya üstelik ‘bunları Büyükşehir yapmadı biz yaptık’ demeye utanmıyor musunuz? Tarım alanında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarının binde birini yapmayan iktidar olarak çıkmış tarımı geliştirdik diyebiliyorsunuz. Mazot, ilaç, yem fiyatlarının altında ezilen çiftçimiz iflasta, insanların bırakın cebini hayatını sömürdünüz. Ama artık ‘söz’ veren, çalmadan, çırpmadan ülkenin tüm dinamiklerini hayata geçirerek bir iktidar geliyor. Bu sorunlar da sizin gibi tarihte kalacak!”

İSRAFI ÖNLEME SARAY’DAN BAŞLAYACAK!

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk 100 günde yapacakları arasında ekonomik krize çare olacak adımların, israfa son verilecek uygulamaların varlığını hatırlatan Yücel, “İsrafı önlemeye Saray’dan başlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü’ne taşıyacağız. 16 uçaklı bir Cumhurbaşkanı olmayacak. Yolsuzluktan elde edilen ve yurtdışına kaçırılan gelirleri ülkemize geri getireceğiz. ‘Malvarlıklarının Geri Alınması Ofisi’ kurulacak. 418 milyar dolar bu milletin cebine konulacak. Kamuya eleman alınırken torpil sona erecek, mülakat kalkacak. Eş-dost-akraba atamaları dönemi bitecek. Bunlar için paraya ihtiyaç yok, bunlar için milletini düşünen bir iktidara, onurlu ve vicdanlı bir yapıya ihtiyaç var” dedi.

ÇİFTÇİ KREDİLERİNİN FAİZLERİ SİLİNECEK

Esnaf ve üretici için olan çalışmaları da sıralayan Yücel, şunları açıkladı: “Ekonomik ve Sosyal Konsey aktif hale getirilecek. Esnafın pandemi döneminde ve depremden etkilendiği illerde bankalardan aldığı kredilerin faizleri, Bağ-Kur ve vergi borçlarının faizleri silinecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, “Tarım ve Gıda Güvenliği Bakanlığı” adıyla yeniden yapılandırılacak. Yaşanan gıda enflasyonunun, pahalılığın önüne geçmek için acil eylem planı hazırlanacak. Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizleri sıfırlanacak. Tarım Kanunu’nun 21. maddesi tam olarak uygulanacak, çiftçimiz milli gelirden alması gereken en az yüzde 1’lik desteği almaya başlayacak”

Editör: Atakan Şen