MÜSİAD İZMİR KAN BAĞIŞI

“DAYANIŞMA RUHU BİZİM KANIMIZDA VAR!”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Gençlik Kurulu tarafından gerçekleştirilen kan bağış kampanyası geniş bir katılımla yapıldı.

Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl  mesajı ve 2023 değerlendirmesi Mehmet Kasapoğlu'ndan yeni yıl mesajı ve 2023 değerlendirmesi

Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi’nde düzenlenen kampanyaya Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş, MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur, Genç MÜSİAD Başkanı Mehmet Akif Gemici, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri katıldı. 

 

Bağışlanan Her Kan Kurtarılan Üç Can

Kan bağış kampanyasında konuşan MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur; “MÜSİAD İzmir Şubesi olarak, iş dünyasının ihtiyacı olan konularda çalışmalar yaptığımız gibi sosyal sorumluluk alanlarında da çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda da bugün “Senin Kanın, Başkasının Canı” sloganı ile Gençlik Kurulumuzun organizasyonunda Kızılay’a kan bağışı gerçekleştiriyoruz.

 

Böylesine önemli bir etkinlikte kampanyamıza destek veren ve bugün burada bulunarak yaptıkları kan bağışıyla örnek bir davranışa imza atan üyelerimizi tebrik ediyorum. Kan vermek kutsal bir görev. Yılda en az 2-3 kez kan vererek bağışlanan bir ünite kan ile de üç hayat kurtarabiliriz. Sağlıklı olan her vatandaşımızı da gönüllü olarak kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Türk Kızılay’ı Hepimizin

Türk Kızılay’ının kendileri ve ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Temur; “Türk Kızılay’ı sadece kan ihtiyacını karşılamıyor, kimin nerede bir ihtiyacı varsa el uzatıyor. Bugün dünyanın neresinde bir acil çağrı duysa elini uzatan Türk Kızılay’ı bulunduğu afet bölgesine ilk önce giden ve en son elini çekendir. Bu sebepten ötürü bizler de elimizden ne geliyorsa yapacağız ve yanında duracağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

MÜSİAD Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Hareket Ediyor

Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş da Türk Kızılay’ının “Güvenli Kan Temini” kapsamında sosyal sorumluluk bilinciyle, hem kan bağışında bulunan, hem de farkındalığı arttıran MÜSİAD heyetine bu kampanyayı düzenledikleri için teşekkür etti.

Dr. Barış Dolaş, “Kan bağışı hem verene, hem de alana şifa vermektedir. Kan bağışı vücuda hayat veren, insanlar arasında paylaşmayı sağlayan onurlu bir davranıştır. Afet durumlarında kan bağışının önemi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Ancak kan bağışı sadece afet durumlarında değil her zaman düzenli olarak yapılması gerekmektedir” dedi.

Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi’nin Bayraklı’daki binasında gerçekleşen kan bağışı sonunda konuşan MÜSİAD İzmir Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Mehmet Akif Gemici de bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini söyledi.

Editör: Esra ÜNSAL Ünsal