Ege Üniversitesinin toplumla buluşmasının en sık yaşandığı birimlerinden olan EGESEM, üniversitenin akademik gücünü adını aldığı bölge ile paylaşmaya devam ediyor. Topluma katkı misyonu kapsamında son dönemde önemli çalışmalara imza atan EGESEM, 2022 yılında 25 bin 832 kişiye sertifika verdi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, üniversitenin bilimsel gücünü toplumun bütün katmanlarına yayma misyonu ile farklı konularda sertifika eğitimleri veren merkezin başarısından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

“Çağın gereksinimlerine uygun eğitimler verildi”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi markasının akademik birikimini ‘Yaşam Boyu Eğitim’ hedefiyle toplumla buluşturan EGESEM 2022 yılında 25 bin 832 kişiye sertifika verdi. Merkezimiz, Ege Üniversitesi markasının güvenilir kimliği ile toplumun tüm kesimlerine yönelik çalışmalar yürütüyor. Merkezimiz, sertifika programlarını başarı ile tamamlayanlara e-sertifika sistemi üzerinden belgelerini iletiyor. EGESEM’in sertifika eğitim ve belgelendirme sistemi, E-Devlet üzerinden de doğrulanıyor. Başta Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı ve Müdür Yardımcılarımız Prof. Dr. Müjde Ker Dinçer ile Doç. Dr. Haydar Yalçın olmak üzere emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çocukların zihinsel ve duygusal becerileri sesli tiyatroyla gelişiyor Çocukların zihinsel ve duygusal becerileri sesli tiyatroyla gelişiyor

EGESEM, kamu kurum ve kuruşları ile özel sektörden gelen her türlü sertifika programı ve proje talebine destek vererek çok sayıda mesleki kurs, kültür, sanat ve kişisel gelişim ile meslek edinme programları düzenliyor.

Editör: Atakan Şen