Peyzaj mimarlarından Karşıyaka’ya hatıra ormanı Peyzaj mimarlarından Karşıyaka’ya hatıra ormanı

Teknolojinin sağladığı imkânları kullanarak yeni uygulamalar yaşama geçiren Gaziemir Belediyesi, teknolojik alt yapısını güçlendirerek, online hizmetlerini etkin ve verimli hale getiriyor. Teknoloji altyapısını her geçen gün geliştiren belediye, E-belediye uygulamasına yeni modüller ekledi. Belediyenin web sitesinde, E-İmar İşlemleri ve Kent Rehberi modülleri yurttaşların kullanımına sunuldu. Vatandaşlar belediyeye gelmeden, www.gaziemir.bel.tr web sitesine girip "e-belediye" linkindeki E-İmar İşlemleri modülünü tıklayarak arsalarının imar durumlarını öğrenebilecek. Bu modülden imar durumu belgesine bilgi amaçlı erişebilecek, belge üretebilecek ve plan notları görüntülenebilecek.
E Belediye uygulamasına eklenen Kent Rehberi modülünden ise adres ve numarataj sorgulanabilecek, arsaların ada-parsel ve imar durumu bilgilerine ulaşılabilecek. Arsaların alan ölçümünün yapılabileceği bu modülle, ilçenin ve mahallelerin sınırlarına da ulaşılabilecek. Uygulamada yer alan Kısa Yol Bulma sekmesi sayesinde yurttaşlar aradıkları adrese kolayca ulaşabilecek.

Bilgi çağının getirdiği yenilikleri kullanarak kent yaşamını kolaylaştırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Halil Arda, “E-belediye uygulamamıza eklediğimiz E İmar İşlemleri ve Kent Rehberi modülleriyle, hemşehrilerimiz belediyeye gelmeden, bilgisayarları aracılığıyla arsalarının imar durumlarını ve ada-parsel bilgilerini öğrenebilecek. Bilgi toplumu ve teknolojinin kazanımlarıyla vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Editör: Atakan Şen